قربانی: پارگی رباط صلیبی نتیجه خستگی بدن و ذهن است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- پیروز قربانی کاپیتان اسبق تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه ۹۰ درصد مصدومیت‌ها از ناحیه رباط صلیبی به شرایط تمرینی بازیکنان و خستگی آنها مربوط است، گفت: باید بررسی کرد که چرا یک تیم ۴ بازیکنش با پارگی رباط صلیبی مواجه می‌شود چون این موضوع طبیعی نیست.

پیروز قربانی با تاکید بر اینکه این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که ریکاوری خوبی صورت نمی‌گیرد و بزرگترین دشمن بازیکنان خستگی آنها است، اظهار کرد: ریکاوری بازیکنان حتی از تمرینات آنها هم مهمتر است.

وی توضیح داد: وقتی بدن و ذهن خسته است به هنگام فرمان مغز، سیستم عصبی مرکزی خسته می‌شود و بدن به موقع عمل نمی‌کند. وقتی بازیکن می‌خواهد بچرخد به خاطر خستگی دیر عمل می‌کند و همین موضوع باعث می‌شود بالاتنه خوب حرکت کند اما پایین تنه دیرتر عمل کرده و در نهایت رباط آسیب می‌بیند.

قربانی گفت: من فقط نظرم را می‌گویم و نمی‌خواهم خدای ناکرده کسی را مورد اتهام قرار بدهم. در کل دنیا شرایط همینگونه است و در مصدومیت بازیکنان فوتبال کادر پزشکی هیچ تیمی‌به هیچ عنوان مقصر نیست.وظیفه کادر پزشکی تیم‌ها برگرداندن بازیکنان به شرایط تمرینی و مسابقه است.

وی ادامه داد: وقتی یک بازیکن مصدوم می‌شود من دو دستی به سر خودم می‌کوبم ولی اینکه کار را به گردن یکدیگر بیندازیم درست نیست. در خانواده ممکن است بعضا مشکلاتی ایجاد شود ولی به نظرم اگر این مسائل درون همان خانواده حل شود بهتر است.

قربانی تصریح کرد: همه باید برای منافع تیم کار کنند و وقتی یک نفر کار را به گردن دیگری بیندازد اتحاد تیمی‌از بین می‌رود. تصورم این است که مجیدی خودش می‌تواند این موضوع را جمع کند و به خوبی می‌داند چه تصمیمی‌بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: باز هم تاکید می‌کنم همه نفرات از جمله فرهاد مجیدی و دکتر ستوده و دکتر نوروزی همه از دوستانم هستند و حرف‌های من ربطی به تخریب این نفرات ندارد اما در یک خانواده نباید مسائل به این شکل به بیرون درز پیدا کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید