قربانی: سایه سنگین دلال‌ها باید از سر فوتبال ایران برداشته شود

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- پیروز قربانی کارشناس فوتبال در مورد اینکه در کنار دلال‌هایی که سایه آنها روی فوتبال حس می‌شود، تعیین‌تکلیف خیلی از اتفاقات چقدر با بازیکنان فوتبال است، گفت: بستگی دارد آن بازیکن چقدر قدرت داشته باشد. بازیکن نمی‌تواند به تنهایی کاری انجام دهد.

پیروز قربانی در مورد اینکه مربیان خارجی وقتی به ایران می‌آیند، منطق اروپایی را در ابتدا پیاده می‌کنند اما سال بعد ۱۸۰ درجه از نظر اخلاقی تغییر می‌کنند، اظهار داشت: خیلی مواقع از هوادار استفاده می‌کنند تا بتوانند باشگاه را تحت فشار قرار بدهند. متأسفانه هوادار ما هم متوجه این موضوع نمی‌شود.

قربانی تصریح کرد: مورد دیگری که اقتدار مربی را زیر سوال می‌برد، مدیر برنامه‌ها هستند. مثلاً خیلی از تیم‌ها هفت هشت بازیکن را از یک مدیر برنامه می‌گیرند. طبیعتاً قدرت مدیر برنامه از مربی در آن تیم بیشتر می‌شود.

وی افزود: انتقادی هم باید به همکاران خودم داشته باشم. مربی که برای گرفتن تیم همه جا می‌رود و به همه رو می‌زند اقتداری نخواهد داشت و مدیر هر چه به او بگوید مجبور است انجام بدهد. حتی بازیکن هم برایش تصمیم می‌گیرد.

او ادامه داد: بازیکن باید بفهمد مربی از لحاظ فنی آنقدر احاطه دارد که مجبور است از او اطاعت کند ولی متأسفانه چون این فاکتور در فوتبال ایران خیلی کم است و بازیکنان ما هم فوق‌العاده باهوشند، متوجه می‌شوند کدام مربی توانایی فنی دارد و کدام مربی ندارد.

قربانی یادآورشد: وقتی مربی خارجی می‌آید تمرین امروزش با فردا فرق دارد. بازیکنان می‌گویند به‌به، چه مربی است، دو تمرینش شبیه به هم نبوده. ولی در ایران مربی داریم که همین الان تمرین ۲۵ سال پیش را می‌دهد.

کارشناس فوتبال در مورد اینکه اگر با همین روال سیستم سنتی و زیرتوپ زدن و… پیش برویم جذبه مربی ایرانی در سه سال آینده به صفر می‌رسد، گفت: این مساله در مواردی هم به نفع فوتبال ایران است.

قربانی خاطرنشان کرد: امیدوارم سیستم به جایی برسد که آدم‌هایی که کار نمی‌کنند و فقط روی مسائل دیگری غیر از مسائل فنی تمرکز دارند را پس بزند. این باعث پیشرفت فوتبال ما می‌شود. متأسفانه اگر بررسی کنیم فوتبال ما در مقایسه با همین کشورهای کوچک اطراف در ۲۵ سال گذشته هیچ پیشرفتی نداشته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید