قانون جذب وجود دارد؟ نقد فیلم راز توسط دکتر فرهنگ هلاکویی+صوت

نقد فیلم راز توسط دکتر فرهنگ هلاکویی

دکتر فرهنگ هلاکویی جامعه شناس و روانشناس ایرانی مقیم آمریکا در نقد فیلم راز ( The Secret) موارد قابل تامل و نکات مفیدی را ارائه کرده و این فیلم را با قواعد و منطق به چالش کشیده است.

فایل صوتی نقد فیلم راز توسط دکتر فرهنگ هلاکویی را می‌توانید از لینک زیر بشنوید:

برای دانلود این فایل می‌توانید عضو کانال تلگرامی‌پایگاه خبری صدای معتمد شوید – اینجا کلیک کنید

جهت تهیه کتب و آثار صوتی دکتر فرهنگ هلاکویی می‌توانید به سایت انتشارات ما و شما  مراجعه نموده و بر حسب مباحث موجود نسبت به تهیه مباحث مورد علاقه خود اقدام نمایید. ( سایت انتشارات ما و شما )

در این فایل صوتی دکتر فرهنگ هلاکویی با اشاره به اینکه بعد از مشاهده این فیلم در لس آنجلس کنفرانسی تحت عنوان “قانون جاذبه یا جذب یا حرفی بی ربط” برگزار کرده است گفت: فیلم راز باید به دو بخش تقسیم شود و این دو بخش از هم تفکیک شود.

ابتدای فیلم ادعایی درباره قانونی به نام قانون جذب است. این فیلم ادعا می‌کند در جهان حقیقتی، موجودی و قانونی وجود دارد و خواسته شما را به داشته تبدیل می‌کند.

یعنی اگر شما تصور کردید برای شما صورتحسابی می‌آید این صورتحساب برای شما صادر خواهد شد.

دکتر فرهنگ هلاکویی ادامه می‌دهد: سوال من اینجاست برای چه کسی صورتحساب اضافه آمده و مراکزی مثل سازمان برق یا آب که برای شما صورتحساب می‌فرستند آیا دستگاههای این مراکز به یکباره دچار مشکل شده و برای شما به جای پنجاه هزار تومان پانصد هزار تومان صورتحساب صادر می‌کند؟ و وقتی این اشتباه این صورتحساب صادر می‌شود شما بدون هیچ پیگیری و اعتراضی این صورتحساب را می‌پردازید؟

یا اگر شما تصور کردید برای شما چک می‌آید،در خانه نشسته اید به یکباره برای شما چک می‌آید؟ خوشحال می‌شوم این دوستانی که چک گرفتند بگویند از کجا چک‌ها را گرفته اند و از چه حسابی و کدام بانک پول برداشت کرده اند؟
یا برای مثال اگر فکر کردید ترافیک سنگین است طبیعت به یکباره ده هزار ماشین میفرستد تا ترافیک ایجاد شود و یا بالعکس اگر شلوغ بود و شما فکر کردید خلوت است طبیعت نیرویی میفرستند تا ماشین‌ها به کنار بروند و خیابان برای شما خلوت شود؟
حال اگر دو نفر بودیم و شما فکر کردید خیابان خلوت است و من فکر کردم شلوغ تکلیف چیست؟
اگر در آلاسکا مردم تصمیم گرفتند  از برف خسته شده اند آیا دیگر آنجا برف نخواهد آمد؟
دکتر فرهنگ هلاکویی ادعاهای این فیلم را دروغ و حقه بازی می‌داند و می‌گوید: نکته تاسف بار اینجاست که در این فیلم مثال می‌زند و نام می‌برد که بزرگان دنیا این قانون را فهمیده بودند. ارنست همینگوی، توماس ادیسون، آلبرت اینشتین،این سوال مطرح است در کدام یک از نوشته‌‌‌های این افراد ذکر شده چون ما خواستیم این اتفاقات افتاد؟
کسی مثل ادیسون بیش از ده هزار بار برای ساخت لامپ تلاش کرد و وقتی اطرافیان به وی می‌گفتند دست از کار بکش و  موفق نمی‌شوی پاسخ میداد من اینقدر راه اشتباه رفته ام راه اشتباهی نمانده است.این افراد زحمت کشیدند و عرق ریختند و با فکر و عمل درست به اینجا رسیده اند.
مگر میشود من و شما بشینیم و بگوییم دوست داریم زبان آلمانی یاد بگیریم و بدون هیچ تمرینی بعد از ۵ سال مثل بلبل آلمانی صحبت کنیم؟
یا بشینیم و بگوییم من دوست دارم فیزیک یاد بگیرم و تکرار کنیم آیا با این کار به ما دکترای فیزیک می‌دهند؟
دکتر فرهنگ هلاکویی بخش دوم فیلم را تایید می‌کند و می‌گوید: بخش دوم فیلم حرف درستی میزند، شما اگر خوش بین باشید و برنامه ریزی کنید موفق می‌شوید و این ربطی به قانون جذب ندارد.
جهت تهیه کتب و آثار صوتی دکتر فرهنگ هلاکویی می‌توانید به سایت انتشارات ما و شما  مراجعه نموده و بر حسب مباحث موجود نسبت به تهیه مباحث مورد علاقه خود اقدام نمایید. ( سایت انتشارات ما و شما )
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید