قاضی‌زاده هاشمی: انتخابات فدراسیون به اصلاح اساسنامه منوط شده

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- سید احسان قاضی‌زاده هاشمی‌نماینده مجلس شورای اسلامی‌در مورد احتمال برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در پاییز ۹۹ گفت: من عزمی‌برای اصلاح اساسنامه و برگزاری انتخابات در پاییز نمی‌بینم.

سید احسان قاضی‌زاده هاشمی‌افزود: هیچ اطلاعاتی درباره اینکه کسانی به دنبال برگزاری انتخابات یا اصلاح اساسنامه باشند، به دست ما نرسیده است. اساسنامه باید ابتدا به تأیید مجمع فدراسیون فوتبال برسد و عزمی‌برای این موضوع نمی‌بینم.

وی ادامه داد: کمیته ملی المپیک باید با قدرت و سرعت پیشتری به پرونده ورود می‌کرد که عزمی‌در این کمیته هم ندیدم. موضوع را پیگیری می‌کنیم تا از فضای انسداد عبور و قفلی را که زده شده، باز کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی‌با بیان اینکه انتخابات فدراسیون فوتبال به اصلاح اساسنامه منوط شده است، تصریح کرد: آقایان جلساتی را درباره اساسنامه به صورت ویدیو کنفرانس برگزار کردند و نکاتی در خصوص ماهیت حقوقی فدراسیون فوتبال و استقلال آن مطرح شد.

وی افزود: ارکان قضایی، انتخاباتی و اخلاق فدراسیون فوتبال انتصابی بوده و مستقل نیستند. همه رفت و برگشت‌ها صورت گرفت و مشورت‌ها انجام شد. پس از آن شاهد هیچ پاسخی نیستیم و رابطه فدراسیون فوتبال، AFC و فیفا قفل شده است. نهادی که حق پیگیری موضوع را دارد و باید آن را به جریان بیندازد، کمیته ملی المپیک است که نقش موثر خود را ایفا نکرده است.

او درخصوص نامه فیفا به فدراسیون فوتبال برای ممانعت از دخالت سایر نهادها خاطرنشان کرد: چیزی که دخالت عنوان می‌شود، تأثیرگذاری در تصمیمات و انتخاب‌هاست. کسی حق دخالت در تصمیمات امور ورزشی مانند انتخاب سرمربی تیم ملی یک رشته ندارد، اما کشورهای اروپایی از جمله سوییس، رُکنی در اساسنامه‌های خود دارند که بحث حاکمیت قوانین ملی در آن آمده است.

قاضی‌زاده هاشمی‌درباره عدم تأیید اساسنامه فدراسیون فوتبال و برگزار نشدن انتخابات ریاست این فدراسیون گفت: اتفاقات پیرامون اساسنامه به اسفند سال گذشته برمی‌گردد. آن زمان مجمع انتخاباتی فدراسیون اعلام شد و پس از اینکه کارشناسان فیفا به ایران آمدند، قرار شد اساسنامه قبل از پایان موعد قانونی هیئت‌رئیسه فدراسیون اصلاح شود که این اتفاق نیفتاد و فیفا روی آن دست گذاشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید