قاضی‌زاده: مجلس باید به پرونده ویلموتس ورود کند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- احسان قاضی‌زاده یک عضو فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی‌گفت: در همه جای دنیا دستگاه قضایی مستقل از دولت‌ها و پارلمان‌ها هم به عنوان منتخب مردم کاری به دولت‌ها نداشته و نقش نظارتی را در همه امور و مسائل دنبال می‌کند؛ پس اینکه مجلس و قوه قضاییه به پرونده ویلموتس ورود کرده است هیچ ارتباطی با دخالت دولت ‌در کار فدراسیون فوتبال ندارد.

احسان قاضی‌زاده افزود: دخالت زمانی است که ما در تصمیمات و انتصابات فدراسیون ورود کرده باشیم که مجلس و قوه قضاییه هیچ گاه دخالتی در تصمیمات و انتصابات فدراسیون نداشته، ندارد و نخواهد داشت؛ لذا مجددا تأکید می‌کنم که ورود مجلس و قوه قضاییه به پرونده ویلموتس به معنای دخالت در کار فدراسیون فوتبال نیست و ما رسیدگی‌هایمان را ادامه خواهیم داد.

قاضی‌زاده با اشاره به برخورد کشورهای دیگر با تخلفات رخ داده در فدراسیون‌های فوتبال‌شان گفت: در فدراسیون‌های مختلف جهان حداقل در یک سال گذشته شاهد برخوردهایی به دلیل مبارزه با فساد و پولشویی، سوءاستفاده، تبانی و موضوعات مرتبط با مسائل مالی و حتی اعمال منافی عفت بودیم. نمونه آن را می‌توان در دو فدراسیون فوتبال عراق و افغانستان دید که سیستم‌های قضایی و نظارتی آن‌ها با دو رئیس فدراسیون برخورد قاطع داشتند.

وی تصریح کرد: در کشورهای اروپایی توسط مقامات قضایی اعلام جرم صورت گرفته و پلیس و مقامات انتظامی‌نیز ورودهای زیادی به موارد مختلف به دلیل وقوع جرایم رخ داده داشته‌اند. در هیچ کدام از این اتفاقات موضوع به معنای دخالت در تصمیمات فوتبالی تعبیر نشده است.

او یادآورشد: در کشور ما هم بررسی پرونده ویلموتس به معنای دخالت در تصمیمات فوتبالی نیست که مثلا چه کسی رئیس فدراسیون فوتبال می‌شود و چه کسی قرار است چه سمتی داشته باشد. ما در تصیمات فوتبالی دخالت نداریم بلکه ماهیت کار ما فسادزایی پیرامون قرارداد ویلموتس است.

قاضی‌زاده افزود: درباره اینکه چه کسی اطلاعات غلط را در اختیار فیفا قرار داده است گفت: این باید توسط دستگاه‌های امنیتی و نظارتی مورد پیگیری قرار گیرد ما هم در این باره ورود می‌کنیم تا مشخص شود منتقل کنندگان اطلاعات غلط و بدون تبیین و ناصواب چه افرادی هستند که اطلاعات نادرستی را منتقل کردند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید