قاسم پور: باید باشگاه‌ها بازیکن و مربی خارجی جذب نکنند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- ابراهیم قاسم پور کارشناس فوتبال با بیان اینکه در این شرایط سخت اقتصادی هم بهتر است که باشگاه‌ها بازیکن و مربی خارجی جذب نکنند، گفت: شما دیدید مربی مثل استراماچونی که به استقلال آمد چه اتفاقاتی برای باشگاه بعد از حضور این مربی رخ داد.

ابراهیم قاسم پور افزود: یا همین ویلموتس سرمربی تیم ملی فوتبال. ما مثل کشورهای حوزه خلیج فارس نیستیم که بتوانیم پول‌های زیاد بدهیم و مربیان و بازیکنان در جه اول خارجی را جذب کنیم. اکثر خارجی‌هایی که به فوتبال ما آمدند برای خودشان روزمه درست کردند و از اعتبار فوتبال کشور ایران به سود خودشان استفاده کردند.

این کارشناس فوتبال در مورد اینکه چرا مبلغ قرارداد بازیکنان فوتبال همچنان مخفی می‌ماند و شفاف‌سازی در این زمینه صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: در تمام دنیا بازیکنان خارجی بزرگ وقتی با تیمی‌قرارداد امضا می‌کنند مبلغ قراردادشان منتشر می‌شود.

قاسم پور اضافه کرد: اما در فوتبال ما اینگونه نیست و همچنان شاهد اعلام نشدن مبلغ قراردادها هستیم. البته وقتی شب می‌خوابیم و صبح می‌بینیم که پراید ۱۰۰ میلیون میشود و یا قیمت دلار هر لحظه بیشتر می‌شود دیگر انتظاری نیست.در چنین شرایطی سخت است که بخواهیم در فوتبال حساب و کتاب مشخصی در باشگاه‌ها وجود داشته باشد.

وی یادآورشد: در مورد ممنوعیت حضور مربیان و بازیکنان خارجی در فوتبال ایران اظهار داشت: من با حضور بازیکن و مربی خارجی خوب و درجه اول در فوتبال کشورمان هیچ مخالفتی ندارم اما متاسفانه در اکثر مواقع شاهدیم که بازیکنان و مربیان بی کیفیت خارجی به باشگاه‌های ما می‌‌آیند. افرادی که نمی‌توانند تاثیرگذاری مثبتی در فوتبال‌مان داشته باشند.

قاسم پور در پایان خاطرنشان کرد: اکثر بازیکنان خارجی که در این چند سال به ایران آمده‌اند چیزی به فوتبال کشورمان اضافه نکرده‌اند. فقط تک چهره‌هایی بودند که خوب از کار درآمدند. ۹۰ درصد خارجی‌هایی که به فوتبال ما آمدند بدردنخور بودند

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید