قاسمپور: مربیان خارجی می‌توانند سطح کیفی فوتبال ما را بالا ببرند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- ابراهیم قاسمپور پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص اینکه خیلی از کارشناسان معتقدند بازیکنان و مربیان خارجی بزرگ می‌توانند سطح کیفی فوتبال ایران را بالا ببرند گفت: من هم موافق هستم که اگر مربی یا بازیکن خارجی خوب به فوتبال ایران بیایند به ما کمک خواهند کرد.

ابراهیم قاسمپور افزود: مربی یا بازیکن خارجی خوب اما نه این بازیکنان بنجل که طی یک دهه اخیر دلارهای کشور ما را به حساب‌هایشان بردند. شما به فوتبال قطر یا امارات نگاه کنید که ستاره‌های دنیا را به کشورشان بردند و تجربیاتشان را به مربی و بازیکنان خود منتقل کردند. اما ما کدام مربی را آوردیم که کار او را به ایرانی‌ها منتقل کرده باشیم.

پیشکسوت فوتبال ایران تأکید کرد: آنهایی که می‌گویند حضور بازیکن و مربی خارجی فوتبال ما را حرفه‌ای می‌کند در این قضیه اشتباه می‌کنند. ما اصلا فوتبال حرفه‌ای نداریم و دو باشگاه مطرحمان هر روز یک طرف تهران تمرین می‌کنند. نفت آبادان یک ورزشگاه دارد که به ۹۰ سال پیش برمی‌گردد. آیا به نظر شما این فوتبال حرفه‌ای است که در آن از بازیکن یا مربی خارجی استفاده شود؟

قاسمپور در خصوص ممنوعیت جذب مربی و بازیکن خارجی برای فوتبال ایران در لیگ آینده اظهار داشت: آقایان ناچار شدند چنین تصمیمی‌را بگیرند چون متوجه شدند باشگاه‌های بسیاری به فیفا بدهکار هستند و به قول معروف گند یکسری از کار آقایان درآمده است!

وی ادامه داد: سازمان لیگ باید خیلی زودتر این کار را انجام می‌داد چون در این سالها بازیکنانی به فوتبال ما آمده‌اند که درجه سه یا چهار هستند و حتی بازیکنان معمولی فوتبال ایران عملکرد بهتری از آنها داشتند. برخی از این بازیکنان خارجی که به ایران آمدند حتی ۱۰ دقیقه هم برای تیم‌هایشان بازی نکردند.

قاسمپور خاطر نشان ساخت: همین برانکو که به فوتبال ایران آمد، در دنیا مطرح نبود. هر چند اعتقاد دارم او توانایی‌های خوبی داشت و نظم و انضباط را در کارش سرلوحه کرده بود اما وقتی به عربستان رفت، چه نتیجه‌ای گرفت؟ همه دیدند که سه ماهه از الاهلی اخراج شد. در قطر بازیکنی مثل مارسل دساییلی چند سال پیش به فوتبال این کشور رفت و یکی مثل ژاوی نیز در لیگ قطر بازی کرد و حالا هم مربی شده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید