فیروزکریمی، دیدار آتی استقلال با تراکتور سازی و همه مشکلات فوتبال ایران

در نشست خبری پیش از دیدار تراکتور سازی برابر استقلال، فیروز کریمی‌سرمربی تراکتور سازی گفت: بازی فردا خیلی جذاب و سنگین است. اساساً دیدار تیم‌های رده سوم و چهارم فصل قبل در همه جای دنیا از حساسیت بالایی برخوردار است. درست است تیم چهارم جدول ممکن است سهمیه بگیرد، ولی همیشه سه تیم اول لیگ‌ها ویژگی‌های خاص دارند و این رقابت جالب می‌شود. تیم استقلال امسال تیم خیلی خوبی است و با بازیکن خارجی جدیدشان تیم فوق‌العاده خوبی خواهند داشت.

فیروز کریمی‌در ادامه افزود: بین تیم‌ها استقلال ویژگی‌های خیلی خوبی دارد و قطعاً حرف‌هایی برای گفتن خواهد داشت. برای باز شدن پنجره ما هم خیلی تلاش شد، ولی این اتفاق رخ نداد و در بازی اول با بازیکنان جوان به میدان رفتیم. به غیر از آن بازی الان تیم ما مدعی کسب سهمیه است و خودمان را رقیب می‌دانیم. ما سه امتیاز اول را از دست دادیم، ولی هنوز شانس داریم. بازی فردا فوق‌العاده سنگین است. ان‌شاءالله فردا هواداران شاهد یک بازی خوب باشند.

در ادامه سرمربی تیم فوتبال تراکتور درباره زمان برگزاری مسابقات اشاره کرد: برنامه‌ریزی فقط دست سازمان لیگ نیست و ممکن است با مراسم‌های ملی و بازی‌های ملی تداخل داشته باشد. من روی مدیران سازمان لیگ شناخت دارم و می‌دانم آنها همه چیز را درک می‌کنند. بهاروند بازیکن، مربی و مدیر بوده است و همه چیز را لمس می‌کند. برای سازمان لیگ آرزوی موفقیت می‌کنم و به‌عنوان یکی از مربیان لیگ آمادگی همکاری با سازمان لیگ برای برنامه‌ریزی لیگ را دارم.

فیروز کریمی‌درباره بحث تبلیغات محیطی اشاره کرد: همه جای دنیا بخش اعظمی‌از درآمد باشگاه‌ها از تبلیغات محیطی است. مگر می‌شود سازمان لیگ ما تبلیغات محیطی را انجام ندهد؟! باشگاه‌های دولتی که تکلیف‌شان روشن است، ولی من نماینده باشگاه‌های خصوصی هستم. اگر تبلیغات محیطی از ما گرفته شود سازمان لیگ به جز این کار چه کاری می‌تواند برای ما انجام دهد؟ خواهش می‌کنم اصلاً بعد از هر مسابقه بحث تبلیغات تلویزیونی تسویه شود. آخر درآمد دیگری وجود ندارد. در باشگاه‌های ما امنیت شغلی وجود ندارد و نمی‌توان به درآمدزایی درازمدت فکر کرد، پس می‌ماند درآمد تبلیغات محیطی و حق پخش تلویزیونی. همکاری باید با باشگاه‌های خصوصی بیشتر باشد.

فیروز کریمی‌اشاره کرد: امیدوارم روزی همه باشگاه‌ها خصوصی شوند آن وقت می‌توان تیمی‌که 70 میلیارد تومان بودجه صرف می‌کند را با 40 میلیارد هم جمع کرد. باید دست امثال آقای زنوزی را گرفت، نه اینکه آنها را ناراحت کنیم. باید از همه کسانی که در بخش خصوصی پتانسیل تیم‌داری دارند جلو بیایند تا فوتبال مثل همه جای دنیا حرفه‌ای شود، البته به این شرط که صداوسیما هم حق پخش بدهد.

فیروز کریمی‌سرمربی تیم فوتبال تراکتور در واکنش به اظهارات ساکت الهامی‌در برنامه فوتبال برتر مبنی بر اینکه در اسباب‌کشی خانه او فیلم‌های مربوط به مربیگری را بُرده است، گفت: ساکت راست می‌گوید. شاید الان راضی نباشند اسم ببرم، ولی شش سرمربی الان، اثاث‌کش بودند! خدا وکیلی هم خیلی زور داشتند!‌ الان وقتی من می‌سنجم می‌فهمم من قدرت آنها را ندارم. هر کدام یک بار سنگین را از تردمیل تا یخچال را پایین می‌آوردند. هر شش مربی هم الان جزو بهترین‌های لیگ هستند. الهامی‌راست می‌گفت،‌ آن فیلم‌ها در دو سه چمدان بزرگ بود. وقتی دیدم نیستند فهمیدم که کار بچه‌های خودمان و ساکت بود. بعدش هم با تهدید آنها را آورد. از فیلم‌ها هم استفاده کرده بود و خوشحالم که بچه‌های آن مکتب الان سرکار هستند و تیم‌های خوبی دارند و با قدرت کار می‌کنند.

فیروز کریمی‌با اشاره به غایبان تیمش در بازی فردا مقابل استقلال گفت: عباس‌زاده مصدوم است و فردا او را در اختیار نداریم، ولی هادی محمدی به تمرین آخر رسیده بود. با این حال باید دید می‌تواند بازی کند یا خیر. ما بازیکنان زیادی از دست دادیم از جمله سه کاپیتان تیم ملی که حالا در اختیار نداریم. البته بازیکنان جوانی که اضافه شدند آینده‌دار هستند.

فیروز کریمی‌درباره پروتکل‌های بهداشتی گفت: از سازمان لیگ می‌خواهم امکان حضور همه اعضای کادر فنی در نشست‌های خبری داده شود. الان به احترام شما خبرنگاران آمدم، ولی ما خانوادگی بیماری زمینه‌ای داریم و مجوز رسمی‌از پزشک برای عدم حضور در جمع‌ها دارم. الان خانه مهدی (تارتار) بودم و کمر درد شدیدی داشت که حتی نمی‌توانست بنشیند، ولی طبق این قانون حتماً باید در نشست حضور پیدا کند. از مردم می‌خواهم کرونا را جدی بگیرند. اینطور نیست که کرونا بگیری و دو هفته تمام شود. تبعات کرونا در بدن سال‌ها می‌ماند. فقط کرونا برای من یک حسن داشت و آن این بود که بعد از ابتلا قسمتی از ذهنم که مربوط به بدهی‌هایم بود از ذهنم رفته است (باخنده). از ستاد ملی کرونا خواهش می‌کنم تا آخر پیگیر موضوع باشند. تیم ما پرطرفدارترین تیم استادیومی‌ایران به حساب می‌آید. شاید اینجا هواداران استقلال یا پرسپولیس هم وجود داشته باشد، ولی تراکتور بیشترین هوادار حاضر در استادیوم را در دنیا دارد، ولی راضی نیستیم با حضور آنها در ورزشگاه اتفاقی برای‌شان رخ دهد. از عدم حضور تماشاگران بیشترین ضرر را ما می‌کنیم، ولی راضی نیستیم اتفاقی با حضور در استادیوم برای کسی رخ بدهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید