فنونی زاده: نباید پول بی‌رویه به بازیکنان خارجی‌ داد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مرتضی فنونی زاده پیشکسوت پرسپولیس با اشاره به خرید‌های جدید این تیم گفت: به همه بازیکنانی که به این تیم آمدند خوشامدمی‌گویم. این بازیکنان با تفکرات گل‌محمدی جذب شده‌اند و بازیکنان مد نظر سرمربی پرسپولیس هستند.

مرتضی فنونی زاده اظهار کرد:این نفرات از بهترین‌های لیگ هستند اما باید بدانند که اینجا پرسپولیس است و باید بدانند در گذشته حتی برخی ملی‌پوشان به تیم‌ پرسپولیس آمدند و موفق نشدند و حتی فوتبال‌شان نابود شد.

وی افزود: از سویی دیگر کاش دانیال اسماعیلی‌فر به جای سپاهان به پرسپولیس می‌آمد. پرسپولیس همان ۶ میلیارد تومان را به او پرداخت می‌کرد و از سویی دیگر در محبوب‌ترین تیم ایران بازی می‌کرد و می‌توانست ۵ سال سمت راست تیم ملی را هم قبضه کند.

فنونی زاده در مورد آپشن‌های حیرت انگیز قرارداد اوساگونا گفت: نباید پول بی‌رویه به خارجی‌ها داد. این بازیکن به درد پرسپولیس نمی‌خورد شاید در تیمی‌مثل ذوب آهن خوب عمل کند و از ۵ موقعیت گلزنی یکی را گل کند یا نکند اما در ذوب آهن شما با ۵ هزار هوادار طرف هستید ولی در پرسپولیس با ۴۰ میلیون هوادار و نباید به راحتی اشتباه کنید.

وی در مورد جدایی بازیکنانی مثل علیپور و ترابی از پرسپولیس گفت: به هر حال بازیکنان حق دارند برای درآمد بیشتر به تیم‌های دیگر خارج از کشور بروند البته نظرمن این است که اگر بازیکنان ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر از تیم‌های باشگاهی در قطر پول بگیرند و در فوتبال ایران بمانند به نفع‌شان است.

وی افزود: زیرا در محبوب‌ترین تیم ایران و آسیا بازی می‌کنند و ممکن است به تیم ملی هم برسند اما تجربه ثابت کرده بازیکنانی که به تیم‌های حوزه خلیج فارس می‌روند فوتبال‌شان افت می‌کند ولی همین ۷-۸ میلیارد تومان را پرسپولیس به بازیکنان می‌دهد و بهتر است که در ایران و پرسپولیس بمانند.

فنونی زاده تصریح کرد: البته حضور بازیکنان ایران در لیگ‌های معتبر اروپایی مثل پرتغال با بازی در لیگ‌های کشورهای حوزه خلیج فارس فرق می‌کند. با این حال فراموش نکنید که زمان برانکو هم بازیکنانی مثل رضائیان، مسلمان و … از تیم جدا شدند یا پرسپولیس برخی از آنها را نخواست با این حال پرسپولیس با برانکو تا فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. پتانسیل بازیکنان پرسپولیس بسیار زیاد است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید