فنونی‌زاده: تیم ملی جای کلاس گذاشتن نیست

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مرتضی فنونی‌زاده پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص رد کردن حضور در اردوی تیم ملی توسط مهدی طارمی‌به دلیل تلاش برای فیکس شدن در تیم فوتبال پورتو پرتغال گفت: زمانی که به یک فرمانده می‌گویند جنگ است و به خط مقدم برو، نمی‌تواند نرود و در خانه بماند. کاری که این بار طارمی‌و در اردوی قبلی سردار آزمون کردند، توهین به لباس مقدس تیم ملی بود و به نظر من اگر اسکوچیچ می‌خواهد مدیریت و اقتدارش را نشان دهد، دیگر نباید طارمی‌را به تیم ملی دعوت کند.

مرتضی فنونی‌زاده اظهار کرد: تیم ملی جای کلاس گذاشتن نیست و بسیاری از بازیکنان شایسته دیگر آرزوی پوشیدن پیراهن ایران را دارند و این پیراهن باید از کسی که لیاقتش را ندارد، گرفته شود.

پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص عملکرد شاگردان اسکوچیچ در دیدار با بوسنی گفت: به هر حال به جز پیانیچ، شاهد تیم اصلی بوسنی نبودیم و سرمربی این تیم هم اذعان کرده بود که می‌خواهد جوانانش را امتحان کند. تیم ملی نسبت به بازی‌های دوستانه‌ای که سال‌های قبل برگزار می‌شد بهتر بود اما نمی‌توانست عیار تیم ملی را نشان دهد. پیانیچ از ترس مصدومیت سفت بازی نمی‌کرد و بقیه بازیکنان بوسنی نیز نام آشنا نبودند.

وی ادامه داد: البته تیم ملی ما هم نصفه و نیمه بود و پنج، شش لژیونر تاثیرگذار ما بنا به دلایل مختلف دعوت نشده بودند. ایران با اسکوچیچ کار سختی برای حضور در جام جهانی دارد و دو بازی خیلی سخت برابر عراق و کامبوج دارد. مسئولان فدراسیون و اسکوچیچ اگر واقعا به دنبال شناختن ضعف و قدرت‌های تیم ملی هستند و می‌خواهند عیار آن را بسنجند، باید با تیمی‌مثل ترکیه بازی کنیم.

فنونی‌زاده گفت: البته این نکته هم وجود دارد که مربیان خارجی که اخیرا به فوتبال ایران می‌آیند نتیجه‌گرا هستند تا بتوانند در سمتشان ابقا شوند. من فکر نمی‌کنم سطح اسکوچیچ خیلی با ویلموتس تفاوت داشته باشد اما به هر حال وظیفه ما حمایت از تیم ملی است و این کار را هم انجام خواهیم داد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید