عملکرد سپاهان و فولاد در لیگ قهرمانان آسیا، به قضاوت ناصر ابراهیمی

مربی اسبق پرسپولیس، ناصر ابراهیمی‌در گفت و گویی در مورد عملکرد دو تیم فولاد و سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: آرزوی قلبی من این است که این دو تیم که نماینده کشورمان هستند در آسیا موفق و پیروز شوند و حتی به فینال برسند اما اگر بخواهیم بر مبنای واقعیت صحبت کنیم باید بگوییم که سال هاست در فوتبال باشگاهی آسیا دیگر نمی‌توانیم حرف اول را به طور کامل در این قاره بزنیم. پرسپولیس یکبار با گل محمدی و یکبار هم با برانکو تا فینال لیگ قهرمانان پیش رفتند اما هر دو بار ناکام شد. واقعیت این است که در عرصه فوتبال باشگاهی ضعیف‌ شده‌ایم.

14010129001086 Test NewPhotoFree

وی افزود: پرسپولیس و استقلال تیم‌های اول و دوم کشورمان محسوب می‌شوند و سپاهان و فولاد تیم‌های سوم و چهارم هستند اما اکنون سرخابی‌ها حتی اجازه حضور در آسیا پیدا نکردند و فولاد و سپاهان هم به نظرم بازی‌هایشان در لیگ قهرمانان چنگی به دل نزد. اینکه شما به تیم عربی یک گل بزنید و سپس به دفاع بروید و از آن گل محافظت کنید خیلی مورد پسندم نیست. البته اشکالات فوتبال را خواهشا به گردن مربیان نیندازید.

14010131000807 Test NewPhotoFree

مربی اسبق پرسپولیس با اشاره به اشکالات فوتبال کشور در زمینه استعدادیابی عنوان کرد: مدت‌هاست دیگر در فوتبال ما مربیان به دلخواه خود بازیکنان را انتخاب نمی‌کنند و این دلال‌ها هستند که بازیکنان را معرفی می‌کنند. چرخه استعدادیابی فوتبال کشورمان نیست و نابود شده است. قلعه‌نویی‌، پنجعلی، نامجو مطلق، علی کریمی‌و … را چه کسانی کشف کردند و پرورش دادند. چه کسی علی کریمی‌بازیکنی ناشناخته را به پرسپولیس آورد؟ قلعه‌نویی چطور از محله نازی آباد تبدیل به بازیکنی شاخص و ستاره شد؟ متاسفانه اکنون از این چهار باشگاه اول کشورمان یعنی استقلال، پرسپولیس، سپاهان و فولاد نمی‌توانید به اندازه یک تیم ملی بازیکن انتخاب کنید! در گذشته اما شرایط این گونه نبود.

ابراهیمی‌با اشاره به فینالیست‌های جام حذفی گفت: آلومینیوم اراک و نساجی با شایستگی و انجام بازی خوب به فینال جام حذفی رسیدند این خود گویایی همه چیز در فوتبال  باشگاهی ماست. چرا تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس  خالی از ستاره‌های تاثیرگذار شده‌اند؟! اگر لژیونرها را از تیم ملی کنار بگذاریم این تیم‌ها چند بازیکن در تیم ملی دارند؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید