علی کفاشیان: فدراسیون مستقل نیست

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال بابیان اینکه فدراسیون مستقل نیست، گفت: الان می‌گویند دولتی است و برای همین جلوی حضور بازنشسته‌ها را می‌گیرند اما در واقع فدراسیون اختیاردارِ مجمع خودش نیست.

علی کفاشیان با اشاره به اینکه فدراسیون باید مستقل باشد و پول و بودجه‌ای از دولت نخواهد، اظهارکرد: باید مجلس تصویب کند که فدراسیون غیر دولتی باشد و از بحث «نهاد عمومی» خارج شود. این برای فدراسیون فوتبال مهم است و نیاز به تصویب دولت و مجلس دارد.

او درپاسخ به اینکه دولت را چطور می‌توان قانع کرد که این اصلاحات انجام شود؟ ابراز کرد: اگر زیر بار نروند ممکن است محدودیت‌های فیفا اعمال شود مثل بعضی از کشورهای دیگر. فیفا شوخی ندارد و جلوی شرکت تیم ملی در مسابقات انتخابی جام جهانی و جام ملت‌ها را می‌گیرد.

وی ادامه داد: در قانون اساسی آمده است که فدراسیون می‌تواند برای تیم‌های ملی از دولت در جهت نشاط ملی و عمومی‌کمک بگیرد ولی به نظرم فدراسیون اگر خوب مدیریت شود، نیازی به کمک دولت هم ندارد.

کفاشیان با تاکید بر اینکه فدراسیون نیازی به کمک دولت نداردف تصریح کرد: هم در آمد جام جهانی هست و هم درآمد از کنفدراسیون آسیا و درآمد لیگ؛ این مسائل باید خوب مدیریت شود نه اینکه قراردادهای آنچنانی ببندند و بعد هم اجرا نشود و خسارت بدهند.

او درباره وضعیت فدراسیون فوتبال و احتمال سرپرستی اش عنوان کرد: نه هیئت رئیسه نیست، من چون دوره محرومیتم تمام شده آمدم فدراسیون و اولین جلسه هیئت رئیسه که تشکیل شود حضور پیدا می‌کنم و مشکلی وجود ندارد.

وی راجع به حضورش به عنوان سرپرست نیز گفت: خودم هم نمی‍‌دانم باید ببینیم چطور می‌شود؟ اولین جلسه را هماهنگ کردند که تشکیل شود و ما هم حضور پیدا می‌کنیم.

رئیس سابق فدراسیون در مورد اساسنامه نیز اظهار داشت: آقای نبی نبود و باید بیایید گزارش‌ها را بدهد تا من ۲-۳ روز بیایم آپ تو دیت بشوم و بعد.او درباره حضور فردی به نام زنجانی هم گفت: او دوست کی روش بود اما در تصمیمات یا کمک به فدراسیون نقشی نداشت.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که چه پستی خواهد داشت، گفت: فعلا نایب رئیس اول هستم و بعد در جلسه هیئت رئیسه شرکت می‌کنیم تا ببینیم چه می‌شود. چند روز به ما وقت بدهید.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید