علی کفاشیان: شرایط سنی در اساسنامه جدید برداشته شده

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علی کفاشیان رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در خصوص وضعیت بازنشسته‌ها و امکان شرکت آنها در انتخابات فدراسیون هم گفت: شرایط سنی در اساسنامه جدید برداشته شده است ولی بحث بازنشسته‌ها به دولتی بودن فدراسیون بستگی دارد.

علی کفاشیان افزود: در حال حاضر بازنشسته‌ها نمی‌توانند برای ریاست ثبت نام کنند چون قرار است انتخابات با همان تعریف قبلی فدراسیون یعنی نهاد «غیر دولتی مستقل» برگزار شود. بعد از آنکه مصوبه جدید از مجلس و دولت گرفته شد و با تعریف جدید، بازنشسته‌ها مشکلی برای شرکت در انتخابات نخواهند داشت.

او درباره انتشار اساسنامه پیشنهادی فدراسیون فوتبال و طرح آن برای مجمع بعدی فدراسیون که روز هشتم آذر برگزار می‌شود، گفت: در اساسنامه جدید، فضا بازتر شده است و خیلی‌ها می‌توانند در انتخابات ریاست شرکت کنند. تعداد اعضای مجمع هم بیشتر از قبل شده است. در صورت تایید اساسنامه در مجمع، انتخابات برگزار می‌شود.

علی کفاشیان با اشاره به اضافه شدن نفرات زیاد به مجمع و بالا رفتن تعداد اعضای رای دهنده تصریح کرد: من در جلسات اصلاح اساسنامه حضور نداشتم. شاید اضافه شدن بعضی از اعضای به مجمع لزومی‌نداشت اما در کل مشکلی نیست. بخش‌های اضافه شده افرادی هستند که در فوتبال فعالیت می‌کنند. اضافه شدن این افراد پیشنهاد خود فدراسیون فوتبال و فیفا هم آن‌را قبول کرده است. قبلاً تعداد اعضای فوتبال ساحلی و فوتسال اینقدر زیاد نبود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ادامه داد: قبلاً تعریف فدراسیون فوتبال یک نهاد غیر دولتی و مستقل بود که مصوبه مجلس و دولت را نداشت. بعدها فهمیدیم که اگر این مصوبه نباشد اساسنامه اجرایی نیست. برای همین به مشکل خوردیم.

علی کفاشیان درباره اینکه مخالفت مجلس و دولت با تعریف جدید فدراسیون فوتبال چه تبعاتی خواهد داشت گفت: به هر حال باید این تعریف را تصویب کنند چون فیفا در همان مهلتی که برای گرفتن مصوبه به فدراسیون داده است، پیگیری می‌کند. علاوه بر این ممکن است گزارش‌هایی هم از داخل برای فیفا ارسال شود که منجر به تعلیق فوتبالمان شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید