علی کریمی ، حمید درخشان ، باشگاه نفت ؛ کدام ضرر می کنند ؟

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد -باشگاه نفت با مشکلات و پیچیدگی های عدیده ای روبروست. مشکلاتی که فقط به سال جاری مربوط نیست اما نقش آفرینی مدیرعامل جدید این باشگاه باعث پیچیدگی هایی شده است که به اعتقاد نگارنده به ضرر وی و در نهایت باشگاه نفت خواهد بود.

علی کریمی ، حمید درخشان ، باشگاه نفت ؛ کدام ضرر می کنند ؟

تا پیش از اتفاقات اخیر مشکلات نفت عمدتا مربوط به پرداخت بدهی هایی بود که از فصول گذشته برای این باشگاه به یادگار مانده ، مشکلاتی که باعث شد در یکی از فصول گذشته دروازه بان ملی پوش پرسپولیس پشت رختکن این تیم سر و صدای زیادی به راه بیندازد.

بدهی های نفت به یک یا دو بازیکن محدود نمی شود این باشگاه طلبکاران زیادی دارد. حدود دو ماه پیش بود که یکی از طلبکاران با دریافت حکم قضایی توقیف اموال این باشگاه خبرساز شد.

اما همه ی دغدغه ها و مشکلات نفت به همین جا ختم نمی شود.پس از کسب عنوان قهرمان جام حذفی در فصل گذشته مدیران سابق این باشگاه به سراغ علی کریمی رفتند تا از وی به عنوان سرمربی استفاده کنند. شواهد امر حاکی از شروطی است که علی کریمی برای قبول این سمت پیش روی مدیران این باشگاه می گذارد و مدیران نیز این شروط را می پذیرند اما تنها چند روز بعد به یکباره خبر عدم همکاری علی کریمی با باشگاه نفت در سایتها و رسانه ها تبدیل به تیتر اول می شود.

ظاهرا مدیران باشگاه فقط به جهت جذب نفرات و استفاده از شهرت و ارتباطات علی کریمی دست به این انتخاب زده بودند و برای عملی کردن شروط وی هیچ تلاشی نکردند. همین رفتار باعث شد علی کریمی قید همکاری با این باشگاه نفت را بزند.

حمید درخسان برای دومین بار جایگزین علی کریمی شد

حمید درخشان جایگزین علی کریمی شد و  این انتصاب و نوع رفتار با جادوگر باعث کدورت علی کریمی شد.

تیم نفت با هدایت حمید درخشان در ۵ بازی تنها موفق به کسب ۵ امتیاز شد که میانگین هر دیدار ۱ امتیاز را برای این مربی نشان می دهد.

با کسب نتایج ضعیف و تغییر مدیریت دوباره یک نام برای سرمربیگری تیم فوتبال نفت به گوش می رسید : علی کریمی

جادوگر این بار به روی نیمکت نفت نشست و گرچه در طول ۳ هفته مربیگری اش در این باشگاه با مشکلات درونی و مصاحبه های متعدد مدیرعامل جدید مواجه بود اما کارنامه نسبتا درخشان تری نسبت به حمید درخشان از خود برجای گذاشت.

پیروزی نفت بحران زده مقابل سپاهانی که هفته قبلش پرسپولیس را متوقف کرده کار آسانی نبود که علی کریمی توانست با شاگردانش به این مهم دست یابد.

این سرآغاز بحران جدیدی در تیم نفت بود. طبق ادعای علی کریمی ،مدیرعامل باشگاه نفت با پخش گزینشی پیامک هایش  خبر از پذیرش استعفای علی کریمی داده است. این در حالی است که هر فرد مبتدی با حداقل اطلاعات می داند که در موارد مشابه تنها استعفای کتبی می تواند ملاک باشد و پیامک ها و مذاکرات شفاهی مدرک قابل قبولی برای مراجع قانونی بشمار نمی رود. علاوه بر آن انتشار پیامک های شخصی در فضای عمومی جرم محسوب می شود که این مساله نیز به تایید وکیل علی کریمی رسیده و ایشان نیز مدعی شکایت از مدیرعامل باشگاه نفت شده است.

جلوگیری از ورود علی کریمی و بازیکنانش به ورزشگاه تهرانسر که امروز اتفاق افتاد بر پیچیدگی های این روابط و شکایات افزود.

آنچه مشخص است مدیرعامل باشگاه نفت اطلاعات دقیقی از قوانین ورزشی  و سخت گیرانه فیفا در این مورد ندارد. این گونه برخورد با سرمربی و حتی بازیکن میتواند عواقب مالی و انضباطی سخت و محکمی برای باشگاه متخلف در پی داشته باشد.

با این اوصاف با بررسی ساده ی آنچه تا امروز در باشگاه نفت اتفاق افتاده است در می یابیم باشگاه نفت و مالک جدیدش بیشترین آسیب را از تصمیمات احساسی خود خواهند خورد.

مدیرعامل جدید باشگاه نفت اعلام کرده است که قرارداد جدیدی با حمید درخشان برای هدایت این تیم به امضا رسانده است.

گرچه تیم نفت مانند پرسپولیس و استقلال پرطرفدار و پرتماشاگر نیست اما نحوه برخورد دوباره با علی کریمی و جایگزینی دوباره درخشان با جادوگر می تواند چهره حمید درخشان را نزد فوتبال دوستان مخدوش کند.

هرچند وی مدعی شود از طرف مدیران این باشگاه دو بار برای جایگزینی علی کریمی انتخاب شده اما این مساله برای هواداران دوآتشه جادوگر و فوتبال دوستان به راحتی قابل باور نیست و قطعا بغیر از باشگاه نفت تهران و مدیرعامل جدیدش ، حمید درخشان نیز بابت شرایط موجود متضرر خواهند شد.

تا چند روز آینده وضعیت ابهام آمیز باشگاه نفت بیشتر روشن خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید