علی نژاد: امیدواریم خصوصی سازی سرخابی‌ها امسال به نتیجه برسد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مهدی علی نژاد معاون وزیر ورزش در مورد روند خصوصی سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال و پیگیری روند آن در سال جاری گفت: هفته گذشته در این زمینه نشست خوبی با حضور وزرای ورزش و اقتصاد همراه با مسئولان سازمان خصوصی سازی برگزار شد.

مهدی علی نژاد با تاکید بر اینکه امید زیادی داریم که طی سال جاری خصوصی سازی دو باشگاه به نتیجه برسد، اظهار کرد: در رابطه با واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال اقدامات خوبی داشته‌ایم و گام‌های موثری هم برداشته ایم.

علی نژاد تصریح کرد: البته این اولین بار نیست که در ابتدای یک سال واگذاری سرخابی‌ها موردتاکید قرار می‌گیرد اگرچه در پایان هیچ سالی هم موضوع نتیجه بخش نبوده است.
معاون وزیر ورزش خاطرنشان کرد: برای پیشبرد کار هفته‌ای یک بار جلسه خواهیم داشت تا بتوانیم امسال خصوصی سازی پرسپولیس و استقلال را به نتیجه برسانیم.

وی با بیان اینکه در این مورد عزم جدی در وزارت ورزش وجود دارد چون اعتقاد داریم دولت نباید باشگاه داری کند، یادآورشد: این اعتقاد هم آنطور که برخی دوستان گفته‌اند، تبلیغات نیست.

علی نژاد با تاکید بر اینکه حساب‌ها و دارایی‌های دو باشگاه بررسی شد، مجامع آنها برگزار شد و تقریباً به انتهای فرآیند رسیدیم، افزود: البته اقدامات باقی مانده در وزارت ورزش داریم اما بخشی از کار هم در اختیار سازمان خصوصی سازی است.

معاون وزیر ورزش درباره اعلام رای فیفا در خصوص پرونده کالدرون و جریمه سنگین پرسپولیس، گفت: این جریمه نیست بلکه حقوقی است که به کالدرون پرداخت نشده است. فیفا هم رای داده که این حقوق باید پرداخت شود و این طلب به تایید فیفا رسیده است.

وی درباره روند خصوصی‌سازی سرخابی‌ها، نیز گفت: مسئولیت این کار برعهده معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ورزش است. البته من هم در ستاد مربوطه عضویت دارم و حداقل هفته ای یکبار در اینباره با وزیر ورزش جلسه داریم. مراحل به خوبی پیش می‌رود و ما جلسات منظمی‌در این خصوص داریم.

علی نژاد افزود: امروز هم قرار است با حضور شخص وزیر جلسه‌ای برگزار شود. موضوع در دست پیگیری است امیدواریم شرایط به گونه‌ای پیش برود که کار به خوبی انجام شود. ۲ فضا توسط وزارت ورزش به نام استقلال و پرسپولیس زده شده و مالکیت به آنها داده شده تا به افزایش سرمایه و حضور موفق این دو باشگاه در بورس کمک شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید