علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی‌باقی ماند

اخبار سیاسی پایگاه خبری صدای معتمد -رئیس جمهور طی حکمی‌علی اکبر صالحی را به ریاست سازمان انرژی اتمی‌کشور منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی ریاست محترم جمهور بر اساس اصل صد و بیست و چهار قانون اساسی علی اکبر صالحی را به عنوان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی‌منصوب کرد.

متن حکم حجت‌ الاسلام روحانی به این شرح است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

جناب آقای دکتر علی‌اکبر صالحی

براساس اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی‌ایران و با عنایت به مراتب تعهد، سوابق علمی، مدیریت موفق اجرایی و تلاش‌های ارزشمند جنابعالی در توافق هسته‌ای، به موجب این حکم جنابعالی را به عنوان “معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی”منصوب می‌نمایم.

امید است با عنایات الهی و همکاری نخبگان علمی، در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی؛ با رعایت اصول قانونمداری، اعتدالگرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید، موفق باشید.

حسن روحانی

رئیس‌جمهوری اسلامی‌ایران

آقای صالحی از سال هزار و سیصد و هشتاد و هشت تا  هزار و سیصد و هشتاد و نه، همچنین از سال هزار و سیصد و نود و دو  تا کنون نیز در همین سمت فعالیت داشته است.
علی اکبر صالحی از سال هزار و سیصد و هشتاد و نه تا هزار و سیصد و نود و دو وزیر امور خارجه کشورمان بوده است. وی از سال هزار و نهصد و نود و هشت تا دو هزار و سه  نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی‌بود.
از دیگر سمتهای ایشان می‌توان به معاونت دبیرکل سازمان کنفرانس اسلامی‌بین سالهای دو هزار و پنج تا دو هزار و نه اشاره کرد.
علی اکبر صالحی در رشته‌‌‌های فیزیک و مهندسی هسته ای تحصیل کرده، وی استاد مهندسی انرژی دانشگاه صنعتی شریف است و دو دوره نیز رئیس این دانشگاه بوده است.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید