علی‌نژاد: ثبت نام مجدد نامزدهای فدراسیون شطرنج صورت نمی‌گیرد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص ثبت نام مجدد نامزدهای ریاست فدراسیون شطرنج گفت: فعلا قرار نیست که ثبت نام مجدد از نامزدها صورت گیرد اما اگر برگزار نشدن انتخابات فدراسیون شطرنج طولانی شود مجبور خواهیم بود به این موضوع فکر کنیم و اکنون بستگی به شرایط دارد چرا که اگر زود انتخابات برگزار شود نیازی به ثبت نام مجدد نامزد‌ها نیست.

مهدی علی‌نژاد در خصوص سمیعی که همزمان سرپرست حراست وزارت ورزش و مدیر عامل پرسپولیس است، گفت: سمیعی باتوجه به اینکه مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شد طبیعی بود که دیگر نمی‌توانست به عنوان مدیر کل حراست کارش را ادامه دهد چرا که دو شغله محسوب می‌شد.

او در باره بدهی‌‌‌های فدراسیون شطرنج ایران به فیده (فدراسیون جهانی شطرنج) گفت: فدراسیون شطرنج ایران این بدهی را به دلیل برگزاری یک رویداد در ایران داشته که ۶۰ هزار دلار بوده است. همچنین یک بدهی مستمر به واسطه بحث مجوز‌ها داشته که این موضوع برای همه کشور‌ها بوده اما چون شطرنج بازان ایران افراد زیادتری هستند مبلغ مجوز‌ها زیاده شده است. صبحت هایی با فیده صورت گرفته که قرار است این مبالغ به صورت قسطی داده شود.

علی‌نژاد افزود: همچنین از آنجایی که برای تعیین مدیرکل حراست جدید باید یکسری فرایند‌ها صورت گیرد، این کار زمان بر بوده و نمی‌توانستیم این پست را بدون مسئول قرار دهیم. حکم سرپرستی سمیعی به این معنا نبوده که قرار است او این مسیر را ادامه دهد بلکه این حکم موقتی خواهد بود.

علی‌نژاد درباره خروج فغانی از لیست داوران بین المللی ایران گفت: انتخاب داور برای یک رویداد در اختیار فدراسیون‌ها است و این موضوع با پیشنهاد کمیته داوران بوده و حق آنهاست که چنین تصمیمی‌بگیرند. وزارت ورزش دخالتی در این موضوع نمی‌تواند داشته باشد. بنده دیروز از طریق رسانه‌ها متوجه این موضوع شدم و باید بگویم که فدراسیون فوتبال مستقل است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید