علی‌نژاد: تاکید وزارت ورزش بر استفاده از مربیان داخلی است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص سلب حق پخش تلویزیونی در لیگ قهرمان آسیا از ایران گفت: AFC به ایران اعلام کرد به خاطر تحریم‌ها امکان پخش مسابقات در کشورمان وجود ندارد.

مهدی علی‌نژاد اظهار کرد: ما دچار تحریم جهانی نیستیم و این تحریم‌ها یک جانبه از سوی آمریکا است و نباید این تحریم‌ها به سازمان صدا و سیمای ایران مربوط شود و تضییع حقوق میلیون‌ها هوادار است.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: به اینفانتینو و شیخ سلیمان از طرف وزیر اعتراض شد. دخالت سیاست در ورزش با منشور المپیک و قوانین ورزش مغایرت دارد. فدراسیون فوتبال به دنبال حل مشکل است.

او در خصوص حمایت از مربیان داخلی مانند محمد بنا و الهام هاشمی‌در کشتی و تیراندازی گفت: تاکید وزارت ورزش بر استفاده از مربیان داخلی است و در حوزه ملی اگر نیاز به مربی خارجی بود، در کمیته مربوطه با شرایط خاص بررسی می‌شود. اینطور نیست که بگوییم هیچ مربی خارجی در ایران نباشد.

علی‌نژاد ابراز کرد: بنا و هاشمی‌سرمایه‌های مربیگری ما هستند و کشتی و تیراندازی قدر آنها را می‌دانند. می‌دانستم دبیر با تسلط بر اوضاع و دیدگاه فنی بالا موضوع را اداره می‌کند. در مورد خانم هاشمی‌هم پیگیری می‌کنم و اگر مشکلی باشد حل می‌شود.

وی در خصوص دادگاه جودوی ایران گفت: پیش‌بینی محاکم قضایی دشوار است. آنچه وظیفه وزارت و کمیته و فدراسیون بوده، دفاع از حقوق جودو است. این تعلیق ظالمانه است و با مبانی بین‌المللی مغایرت دارد. بعد از اینکه در فدراسیون جهانی به اعتراض تعلیق ایران توجه نشد، به دادگاه عالی شکایت شد.

علی‌نژاد گفت: تلاش کردیم در کنار کمیته ملی المپیک هزینه‌های دادرسی که گزاف بود، پرداخت شود. برای هماهنگی جلساتی برگزار و وکیل خوبی استخدام شد و شهود ما سجادی، داورزنی و زارعیان از طرف ایران در دادگاه شرکت می‌کنند. ویزر در لیست حاضرین بوده و باید ببینیم دادگاه عالی ورزش چه تصمیمی‌می‌گیرد. امیدوارم نتیجه به نفع ایران باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید