علی‌نژاد: انتخاب سرمربی به وزارت ورزش ربطی ندارد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال و اساسنامه فدراسیون فوتبال گفت: وزارت ورزش به این موضوع ورود نمی‌کند چون انتخاب سرمربی از اختیارات فدراسیون‌هاست.

مهدی علی‌نژاد در پاسخ به این سوال که نباید فوتبال را با سیاست مخلوط کرد اما آیا وزارت ورزش نمی‌تواند با اتفاقاتی که می‌افتد و هزینه‌هایی که از دست می‌رود به انتخاب سرمربی تیم ملی ورود کند گفت: فرآیند و ساز و کاری برای ورود نداریم. نمی‌توانیم به هیچ فدراسیونی از جمله فوتبال بگوئیم کسی را انتخاب کنند یا نکنند.

وی با بیان اینکه در انتخابات فدراسیون فوتبال ما فقط جنبه حمایتی داریم انتخاب یک سرمربی برعهده هیئت رئیسه است که آن هم توسط مجمع انتخاب می‌شود، گفت: بنابراین وقتی وزارت در انتخاب چیزی نقش ندارد ورود نمی‌کند. البته ما دیدگاه خودمان را می‌گویم اما فدراسیون‌ها باید نسبت به انتخاب‌ها پاسخگو باشند.

علی‌نژاد ابراز کرد: دراسیون خودش انتخابات را برگزار می‌کند. درباره اساسنامه هم باید بگویم قرار بود انتخابات ۲۵ اسفند برگزار شود اما فیفا به عنوان نهاد بین المللی و بالادستی از اساسنامه ایراد گرفت و برگزاری انتخابات را منوط به اصلاح اساسنامه کرد که مطابق با قوانین فیفا باشد.

وی توضیح داد: چون فیفا هم در ۴-۵ سال اخیر تغییراتی در قوانین داشته است. فدراسیون باید این کار را انجام دهد و وزارت هم نمی‌تواند دخالتی داشته باشد.

علی‌نژاد همچنین ابراز کرد: وزارت ورزش پاسخگوی چگونگی روند اصلاح اساسنامه فدراسیون فوتبال نیست. براساس اساسنامه فدراسیون فوتبال، وزیر و معاونش حق حضور در مجامع را ندارند و در چنین شرایطی ما نمی‌توانیم پاسخگو باشیم.

وی در ادامه در خصوص رسانه‌ای شدن روند اصلاح اساسنامه با بیان اینکه مطالب تا جای ممکن برای رسانه‌ها و مردم بازگو شده است، گفت: فکر نمی‌کنم به صلاح باشد که تمامی‌مکاتبات فدراسیون منتشر شود، در واقع در همه نهاد‌ها این‌گونه است و ریز مکاتبات خود با نهادهادی بین‌المللی و داخلی را رسانه‌ای نمی‌کنند.

علی‌نژاد پیرامون روند اصلاح اساسنامه، بیان کرد: رفت و برگشت‌های اساسنامه با فیفا طبیعی است، سایر فدراسیون‌ها هم با فدراسیون‌های جهانی همین مکاتبات را دارند، اما فدراسیون فوتبال بیشتر مورد توجه است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید