علیپور ؛مهاجم مازندرانی که در ۲۴ سالگی پا به دروازه اروپا گذاشته

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علی علیپور مهاجم سال‌‌‌های قبل پرسپولیس در سخت ترین روزهای پرسپولیس به این تیم آمد. تیمی‌که با دایی خوب نتیجه نمی‌گرفت و در شرایطی بحرانی و بهمریخته درخشان هدایت تیم را به عهده گرفت. بازیکنان زیادی در این دوران به پرسپولیس آمدند اما تعداد کمی‌از آن‌ها در این تیم ماندگار شد و یکی از آن‌ها علی علیپوربود که فصل را با راه آهن آغاز کرده و در بیشتر بازی‌ها روی نیمکت نشسته و فقط یک گل برابر سایپا به ثمر رسانده بود.

علی علیپور ورودش در سخت ترین روزهای پرسپولیس باعث شد بیشتر از راه آهن میدان ببیند، در بازی برابر نفت در هفته بیست و سوم یک گل زد و یک پاس گل داد تا پرسپولیس بتواند یک امتیاز از حریف بگیرد با این حال در آخرین بازی فصل وقتی توسط برانکو در ترکیب دربی به میدان رفت با گلی که زد کام تیم و هواداران را در پایان سال شیرین کرد.

او بعدها یک بار دیگر یک گل سه امتیازی در دربی‌ها به ثمر رساند تا اولین بازیکن تاریخ دیدارهای پرسپولیس-استقلال باشد که توانسته در دوبازی تک گل سه امتیازی بزند. با حضور برانکو و در تیم رویایی لیگ پانزدهم یکی ۱۵ بازیکن اصلی تیم بوداما بیشتر نقش حامی‌و مکمل طارمی‌را بازی می‌کرد، ۵ گل زد و ۶ پاس گل هم داد.

او فصل پیش هم ۱۲ گل در لیگ برتر، ۳ گل در لیگ قهرمانان و ۲ گل در جام حذفی برای پرسپولیس به ثمر رساند. جالب است که وقتی آمار این بازیکن را روی کاغذ می‌آوریم با یک بازیکن فوق العاده مواجه می‌شویم و می‌فهمیم چرا ماریتیمو حاضر شده در این وضعیت بد اقتصادی در فوتبال جهان ۸۰۰هزار یورو برای کسی که تا به حال در اروپا بازی نکرده بپردازد.

وی مهاجمی‌با قدرت بدنی و سرعت فوق العاده است. او در این سال‌ها در گلزنی پیشرفت چشمگیری داشته است و یک بازیکن چارچوب شناس، با ضربات سر خطرناک و شوتزن شده است. ویژگی علیپور شاید در همین چند کلمه باشد این که او سال به سال پیشرفت کرده است.

علیپور بازیکنی است که در راه آهن نیمکت نشین بود و در پرسپولیس از روی ناچاری به بازی گرفته می‌شد تبدیل به مهاجمی‌غیرقابل جانشین شد. بازیکنی که هر سال گلزن تر از سال قبل بود و درک تاکتیکی و قدرت بدنی بالاتری را به نمایش گذاشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید