علل حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا از نگاه واعظ آشتیانی

واعظ آشتیانی مدیرعامل اسبق استقلال، در رابطه با مشکلات به وجود آمده برای دو تیم بزرگ پایتخت و حذف آنها از لیگ قهرمانان آسیا گفت: عدم مدیریت و شفافیت مالی در سال‌‌‌های گذشته باعث شد امروز شاهد این اتفاق تلخ باشیم.

به گزارش ایرنا، امیررضا واعظ‌ آشتیانی افزود: این دو باشگاه بر اساس قانون تجارت اداره نشده اند و حسابرسی سالانه و مجمع سالیانه آنها هم مطابق با موارد قانونی نیست.

وی ادامه داد: تنها جایی که می‌توان متر گذاشت که آیا این باشگاه‌ها موفق بوده اند یا خبر بر اساس حسابرسی قانونی است و باید پرسید آیا حساب‌ها بر اساس استانداردهای مالی بوده یا خیر، این‌ها باید در اختیار مجمع قرار بگیرد تا معلوم شود فعالیت‌‌‌های صورت گرفته رو به جلو بوده یا شاهد سقوط و نزول باشگاه هستیم.

مدیرعامل اسبق استقلال گفت: اگر مدیران موفق باشند باید تشویق شوند و اگر بد بودند یا نیازمند ترمیم هستند یا برکنار شوند. از سویی دیگر بودجه ای تعریف نشده و نمی‌توان این دو باشگاه را کنترل کرد چون نظارت نبوده و عملکرد آنها بررسی نشده است.

واعظ آشتیانی ادامه داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا بر روی عدم شفافیت باشگاه‌‌‌های ایرانی دست گذاشته و به خوبی هم این کار را کرد. من منتقد کنفدراسیون فوتبال آسیا هستم و اعتقاد دارم در برخی از مواقع سیاسی عمل می‌کند اما الان باید با واقعیت اذعان کرد که آنها روی مساله درستی اشاره دارند.

وی یادآور شد: کنفدراسیون فوتبال با سرمایه گذاری دولت در ورزش مشکلی ندارد اما می‌گوید مجمع این دو باشگاه نباید توسط یک نفر اداره شود.

مدیرعامل اسبق استقلال تاکید کرد: برای رفتن داخل بورس یک شاخصه مهم وجود دارد و آن این است که استقلال و پرسپولیس باید ۳ سال متوالی سودآور باشند و باید پرسید آیا واقعا چنین بوده است؟

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید