علت افت استقلال از زبان یک کارشناس فوتبال

محمد مومنی پیشکسوت آبی پوشان در گفتگویی اظهار داشت: دولت محترم باید در اسرع وقت تکلیف مدیریت استقلال را مشخص کند. منظورم از مشخص کردن وضعیت، تغییر در مدیریت است. تغییر در مدیریت استقلال الزامی‌و اجباری است و حساسیت این موضوع آنقدر زیاد است که من با کمی‌اغراق می‌گویم حتی قبل از مشخص شدن وزیر بعدی باید این اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: البته این موضوع که شدنی نیست و من تنها برای روشن شدن حساسیت این مثال را زدم. اما واقعیت این است وزیر جدید ورزش باید تغییر در مدیریت استقلال را اولویت ستاره دار خود بداند. هواداران استقلال چند میلیون هستند و یکی از مهم‌ترین تشکل‌های کشور به حساب می‌آیند. آنها باید تغییر در دولت را احساس کنند.

مومنی افزود: مدیریت کنونی بر هم زننده وحدت بین هواداران است؛ هوادارانی که جزئی از مردم ایران هستند. تصمیماتی که بر خلاف نظر میلیون‌ها هوادار گرفته می‌شود، باعث بروز یکسری ناهنجاری‌ها در جامعه می‌شود که این نه صلاح ورزش است، نه به صلاح کشور، نه به صلاح دولت. برای همین تغییر مدیریت استقلال مهم‌ترین اتفاقی است که باید خیلی زود در حوزه ورزش روی دهد.

پیشکسوت آبی پوشان تاکید کرد: شکاف عمیقی بین مدیریت باشگاه با هواداران، پیشکسوتان، بازیکنان و اعضای کادر فنی وجود دارد که این شکاف ترمیم شدنی نیست.

مومنی در خصوص مقایسه فکری و مجیدی در مدتی که هدایت استقلال را برعهده داشتند گفت: ضعف مشترک هر دو روی کادر فنی شان بود. فکری دستیارانی داشت که قادر به کمک کردن به او نبودند و مجیدی هم که اصلاً دستیار نداشت و تعداد اعضای کادر فنی‌اش کم بودند و همین تعداد کم هم یکی یکی جدا شدند. تفاوت فکری و مجیدی هم در محبوبیت نزد هواداران است. واقعیت این است که مردم مجیدی را خیلی بیشتر از فکری دوست دارند.

مدیر سابق آکادمی‌آبی پوشان در خصوص عملکرد ضعیف فنی استقلال در هفته‌های پایانی گفت: نمی‌شود کتمان کرد که این تیم در هفته‌های آخر شاداب نبود و کیفیت فنی کارش پایین بود. مهم‌ترین عامل این موضوع به عدم تمرکز فرهاد مجیدی باز می‌گردد. مجیدی در ماه‌های آخر هم مدیرعامل بود، هم مسئول مالی، هم مسئول تدارکات و هم مسئول سایر بخش‌های باشگاه. اینها باعث می‌شود که مربی تمرکز لازم را بر مسائل فنی نداشته باشد و برای همین کیفیت کار افت می‌کند.

وی تصریح کرد: در همین بازی آخر که فینال جام حذفی بود، تفاوت دو تیم در تمرکز سرمربیان بود. فولاد مدیرعاملی دارد به اسم سعید آذری که همه کار برای نکونام کرد تا او فقط به بازی فکر کند. اما مجیدی چه؟ بهتر است بگویم تفاوت استقلال و فولاد در فینال جام حذفی در مدیران دو باشگاه بود. آذری اجازه نمی‌دهد آب در دل نکونام تکان بخورد، اما مجیدی به همه چیز فکر می‌کند و کمی‌هم در کنار آن به مسائل فنی فکر می‌کند.

مهاجم اسبق آبی پوشان در خصوص هجمه‌ای که به فرشید اسماعیلی از سوی هواداران وارد می‌شود و او را متهم به گرفتن دو جام از استقلال می‌کنند خاطرنشان ساخت: اسماعیلی مگر دلش می‌خواست دو جام را از استقلال بگیرد؟ اتفاقاً به نظر من اسماعیلی یکی از بهترین‌های استقلال است که حالا دو پنالتی مهم را از دست داده است. از دست رفتن پنالتی‌های مهم از سوی بازیکنان بزرگ در دنیا بی سابقه نیست و نباید کاسه کوزه‌ها سر یک بازیکن شکسته شود. از نظر من اسماعیلی یکی از بازیکنانی است که باید برای تمدید قرارداد در اولویت باشد چون از بهترین و تاثیرگذار ترین هافبک‌های این تیم در سالهای اخیر است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید