عزیزی: تلاش گل محمدی و شاگردانش قابل تقدیر است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- خداداد عزیزی پیشکسوت فوتبال ایران با اشاره به موفقیت‌های تیم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا گفت: تلاش گل محمدی و شاگردانش قابل تقدیر است و عملکرد خوبی داشتند. امیدوارم با همین فرمان به کارش ادامه دهد.

خداداد عزیزی افزود: گل محمدی برای چنین روز‌هایی بود که بعد از قهرمانی از وضعیت موجود این باشگاه گله کرد. تلاش‌های او نتیجه داد و به نظر می‌رسد راه درستی را رفته است. تیمی‌که قهرمان می‌شود باید بتواند بازیکنان کلیدی خود را حفظ کند و نفرات بهتر بگیرد تا از مسیر قهرمانی خارج نشود.

او در مورد وضعیت فوتبال ایران اظهار داشت: فوتبال ایران به دست مدیرانی افتاده است که مشکلات زیادی بوجود آورده‌اند و خیلی از آنها ورزشی نیستند. این‌ها حتی مشاوران ورزشی ندارند.

عزیزی تصریح کرد: در حالی که در همه جای دنیا بزرگترین مالکان و مدیران فوتبال از تخصص مدیران در جهت پیشبرد اهداف باشگاهشان استفاده می‌کنند.

وی در پاسخ به این سوال که دلیل تداوم حضور برخی مربیان نا کار آمد در فوتبال ایران چیست؟ گفت:این سوال را مدیران فوتبال باید پاسخ دهند نه من! ما مدیرانی داریم که فوتبالی نیستند و خیلی هم ادعا دارند. انتخاب‌هایی می‌کنند که واقعا عجیب است، ولی کار خودشان را می‌کنند و هیچ اتفاقی هم رخ نمی‌دهد.

او ادامه داد: در دنیا بزرگترین مدیران هم مشاورانی دارند و با استفاده از دانش و تخصص آن‌ها انتخاب می‌کند، ولی اینجا انتخاب‌ها تخصصی نیست. یا بر اساس رابطه و یا از بر اساس دستورات مدیران دولتی است.

پیشکسوت فوتبال کشورمان که قانون عدم استفاده از بازیکنان خارجی را دلیل این تورم نمی‌داند تصریح کرد: قوانین ربطی به قیمت‌ها ندارد. مگر سال قبل این قانون وضع شده بود. همان زمان هم قرارداد‌های گرانقیمت بسته شد. از طرفی تقصیر بازیکن هم نیست چه کسی از پول بیشتر بدش می‌آید. این مدیران هستند که باید در چنین مواقعی مدیریت کنند. همه جای دنیا به همین شکل است.

عزیزی افزود: کارشناسانی بازیکنان را ارزیابی می‌کنند و بر اساس قیمت واقعی بازیکن به او پیشنهاد می‌دهند، ولی در فوتبال ما دلال‌ها تیم می‌بندند. در نتیجه هر چه قرارداد بالاتری ببندند درصد بیشتری می‌گیرند از این رو به فکر تنظیم بازار نیستند. متاسفانه برخی مدیران نیز در این قرارداد‌ها دست دارند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید