عرب‌براقی: علت خارج شدن نامم از لیست داوران الیت ایران را نمی‌دانم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- امیر عرب‌براقی داور فوتبال کشورمان با بیان اینکه از سال ۲۰۱۵ و قضاوت در تاجیکستان در رقابت‌های فوتبال پایه در بخش بین‌المللی فوتبال قضاوت می‌کند، گفت: از سال ۲۰۱۷ من به کلاس‌های آکادمی‌داوری AFC رفته‌ام، با این شرط که بعد از سه سال وارد لیست الیت شوم.

امیر عرب‌براقی اظهار کرد: اکنون سه سال و نیم از حضورم در آکادمی‌داوری AFC گذشته است و هفته پیش هم آخرین کلاس ما برگزار شد‌. در این مدت در ۱۱ کلاس مختلف شرکت کردم و به مالزی و ژاپن سفر داشتم که تمام هزینه‌ها با فدراسیون فوتبال بود تا وارد لیست الیت شوم، اما کسی جوابی نداد که چرا خط خوردم.

عرب‌براقی درباره اینکه آیا مومنی جایگزین او در لیست داوران الیت شده است، گفت: آقای مومنی داور جدیدی است که به لیست اضافه شده است و من نمی‌دانم به جای من او را اضافه کرده‌اند یا خیر. چیزی که می‌گویم، درباره خودم است که برای من این همه هزینه شده است و اکنون به این مرحله رسیده‌ام.

داور فوتبال کشورمان تصریح کرد: سال گذشته جزو پنج داور برتر لیگ برتر بودم و اکنون هزینه‌ای برای فدراسیون نخواهم داشت‌. اگر یک نفر جدید بیاید، باز فدراسیون باید حدود ۱۵ هزار دلار هزینه کلاس‌های فرد جدید کند.

او درباره خارج شدن نامش از لیست داوران الیت ایران به برنامه فوتبال برتر گفت: پس از برنامه هفته گذشته شما، روز سه‌شنبه برای اصلاح لیست داوران دستور داده شد و روز چهارشنبه اصلاح صورت گرفت. من در کلاس داوری AFC بودم که دوستان مدام با من تماس می‌گرفتند و متعجب شدم که این همه تماس دارم و سپس مشخص شد که نام من را از لیست خط زده‌اند و علیرضا فغانی به لیست برگشته است.

عرب‌براقی ادامه داد: هنوز نمی‌دانم چرا خط خوردم و دنبال دلایل فنی آن هستم، چون خودم هنوز متوجه نشده‌ام دلیل خط خوردنم چه بود. آیا مشکل فنی قضاوت داشتم، مشکل ندانستن زبان انگلیسی بوده است، در تست‌ها مشکلی ایجاد شده بود یا نه، اما پس از چند روز درگیری با این سوال‌ها، هنوز به جوابی نرسیدم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید