عابدینی: کدام اقتصاددان استقلال و پرسپولیس را می‌خرد؟

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- امیر عابدینی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان اینکه وزارت ورزش در سال ۹۹ هم بارها اعلام کرده قصد واگذاری استقلال و پرسپولیس را دارد، گفت: شرایط امسال طوری است که مردم ایران باید تلاش زیادی داشته باشند.

امیر عابدینی با اشاره به اینکه فروش نفت ما به حداقل رسیده و چالش‌های بزرگ اقتصادی هم خواهیم داشتف افزود: در این شرایط کدام اقتصاددانی استقلال و پرسپولیس را می‌خرد؟ از آن‌طرف صداوسیما مدعی تبلیغات فوتبال است و جلوی درآمدزایی‌ها گرفته شده است.

عابدینی با تاکید بر اینکه اپراتورهای تلفن همراه با هماهنگی صدا و سیما تمام پول فوتبال را می‌برند و قطره چکانی به فوتبال بر می‌گردانند، یادآور شد: اگر قرار بر واگذاری استقلال و پرسپولیس بود، باید سال گذشته این اتفاق می‌افتاد.

وی با بیان اینکه همه می‌دانند سهامدار استقلال و پرسپولیس دولت است ولی شرکت‌های صوری به اسم پرسپولیس و استقلال درست کردیم، ادامه داد: نتیجه اش را همه می‌بینند که چه اتفاقاتی افتاد و چقدر بدهی روی بدهی جمع شد و هرکسی به استقلال و پرسپولیس می‌رود وحشت می‌کند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت‌هایش به اقدامات اخیر وزارت ورزش اشاره کرد و افزود: برایم جای تعجب است که یک معاون در وزارت ورزش برای استقلال، پرسپولیس و فدراسیون تصمیم می‌گیرد.

وی یادآور شد: حتی گفته می‌شود قرار است ابراهیم شکوری (سرپرست دبیر کلی سابق فدراسیون) را به هیات مدیره پرسپولیس ببرند و اینها اتفاقاتی است که اگر وزیر هم آن‌را انجام بدهد در مدار و چارچوب درستی نیست.

عابدینی درباره اصلاحات ایجاد شده در اساسنامه فدراسیون فوتبال و حذف رای وزیر ورزش از مجمع این فدراسیون گفت: این اتفاق باید سالها قبل رخ می‌داد. بنده جزو کسانی بودم که مرتب از وزرای ورزش می‌خواستم که جایگاه فنی و تخصصی در فدراسیون‌ها به سازمان تربیت بدنی یا وزارت ورزش ارتباطی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: معنای فوتبال حرفه ای طبق تعاریف فیفا مشخص است یعنی فوتبالی کاملا جدا شده از پیکیره دولت و در قالب متخصصان و افراد کاربلد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید