عابدینی: روش واگذاری باید به شکل دیگری باشد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- امیر عابدینی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان اینکه می‌خواهد استقلال و پرسپولیس را بخرد از سال اول باید سالی صد تا (۱۰۰ میلیارد) خرج کند، گفت: بنگاه‌های اقتصادی که می‌توانستند اسپانسر شوند همه خودشان را کنار کشیدند.

امیر عابدینی با اشاره به اینکه منافع بنگاه اقتصادی ایجاب می‌کند در سال ۹۹ سیستم را کوچک کنند و دوره خطر را پشت سر بگذارند، اظهارکرد: حالا در این شرایط می‌خواهند دو باشگاه را واگذار کنند؛ در سال‌هایی که شرایطمان خوب بود این کار را نکردند. این به شوخی نزدیک تر است تا واقعیت عملی.

عابدینی با تاکید بر اینکه دوستان باید به گونه‌ای دیگر تدبیر کنند که معضل جدیدی برای فوتبال ایجاد نشود، تصریح کرد: اعتقاد دارم روش واگذاری باید به شکل دیگری باشد ودر خصوصی سازی، این قالب معنا پیدا نمی‌کند.

وی ادامه داد: آیا آنها فکر می‌کنند واگذاری این دو باشگاه مثل خصوصی سازی شرکت‌های دیگر از جمله شرکت هفت تپه و … است؟ خیر؛ اینجا یک برند معنوی است و برند مادی ارزش ندارد و برند مادی استقلال و پرسپولیس بدهکار است.

عابدینی یادآورشد: سه دولت در ایران از زمان آقای خاتمی‌و احمدی نژاد گرفته تا دولت آقای روحانی می‌خواستند استقلال و پرسپولیس را خصوصی کنند ولی اراده پولادین که بداند معنای خصوصی سازی چیست، وجود نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: از دوستان دولتی سئوالی دارم. سال ۹۹ سال بحران کرونا است. شب گذشته قیمت نفت آمریکا منفی شد، مگر در اقتصاد چنین چیزی را باور می‌کردیم؟ فروش نفت ما با معضل مواجه شده است؛ مالیات ما به نفت و سایر درآمدها تنه می‌زد که چرخشان پنچر شده است.

وی ادامه داد: به نام مدیران پرسپولیس از سال ۹۰ تا ۹۹ نگاه می‌کردم آنها برای خودشان پیشینه‌ای داشتند. ودر محافل عمومی‌آبرویی کسب کرده بودند ولی وقتی در مدیریت فوتبال قرار گرفتند همه دچار مشکل شدند و حتی بعضی از این مدیران دارای پرونده شدند و هنوز هم – به مراجع قضایی- می‌روند و می‌آیند؛ چرا چنین اتفاقی افتاده؟ چون چیزی که غالب است را نمی‌دانند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال اضافه کرد: چون می‌گویند همین که فلان فوتبالیست مرا می‌شناسد یا فلان وزیر مرا قبول دارد کافی نیست. آدم‌های مدعی مدیریت در دو باشگاه زانویشان به زمین خورد؛ این باشگاه‌ها مدیریتی را می‌طلبد که از پیکره ورزش بالا بیاید.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید