عابدینی: درقرارداد ویلموتس از یک سوراخ دوبار گزیده شدیم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- امیر عابدینی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه محکومیت ایران در پرونده ویلموتس بدترین حکم تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود،گفت: شاید اگر همین الان دو حقوقدان بین الملل به دنبال پرونده ایران و فرجام خواهی بروند، شاید بشود امیدوار بود و پرونده مجددا بررسی شود.

امیر عابدینی با بیان اینکه نمی‌توان نظر قطعی داد اظهار کرد: این امکان هست که با فرجام خواهی، ویلموتس را به سمت صلح سوق بدهیم. به هر حال قرارداد با ویلموتس مصداق این جمله است که از یک سوراخ دوبار گزیده شدیم.

عابدینی با اشاره به محکومیت ۶ میلیون یورویی فدراسیون فوتبال در پرونده شکایت مارک ویلموتس گفت: وقتی چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد باید دید قصور بوده یا تقصیر. قصور معمولا کار اشتباهی صورت گرفته اما عمدی نیست اما در تقصیر، این کوتاهی و کار اشتباه عمدی است.

وی با تاکید بر اینکه بازرسی کل کشور موضوع قصور یا تقصیر را بررسی می‌کند، تصریح کرد: به هر حال نوع برخوردها می‌تواند متفاوت باشد. این بررسی کار من و شما نیست و نیاز به کار قضایی دارد.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه هیات رئیسه باید ورود عملی به این قرارداد پیدا می‌کرد و تصمیم اصلی را می‌گرفت.، ادامه داد: به نظرم قصور در این پرونده ثابت شده است.

وی درباره اینکه مهدی تاج مقصر اصلی این پرونده است، تصریح کرد: این قصور می‌تواند از سوی هرکسی باشد. از بخش حقوقی و بین الملل فدراسیون فوتبال گرفته تا حتی اعضای هیات رئیسه که اعتماد زیادی به بخش‌‌‌های حقوقی داشته است.

عابدینی خاطرنشان کرد: من نه قصد دفاع از فدراسیون را دارم و نه محتاط حرف می‌زنم. بنده کار اجرایی انجام داده ام؛ آنهم در سطوح بالا. در کارشناسی اجرایی نمی‌توان کسی را مقصر دانست. باید این ماجرا را ارگان‌‌‌های قضایی پیگیری و بررسی کنند. زدن حرف احساسی دردی را دوا نمی‌کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید