طهماسبی پور: فیفا و AFC ادعا می‌کنند ورزش از سیاست جداست

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- طهماسبی پور یک کارشناس اقتصادی در واکنش به این سوال که چرا پول آقای ویلموتس در بانک ترکیه مسدود شده گفت: بانک‌‌‌های بزرگ مالی تحت عنوان یک شبکه فعالیت می‌کنند و کنش‌‌‌های آن‌ها از طریق تحریم کنندگان ما قابل رصد است و جلویشان گرفته می‌شود.

طهماسبی پور ادامه داد: نکته دیگر این است که بسیاری از عزیزانی که در حال حاضر در حوزه ورزش در کشور ما فعالیت می‌کنند، متاسفانه از دانش اقتصادی برخوردار نیستند و نتیجه اش هم همین مواردی است که بیان کردید.

وی در رابطه با اینکه چرا فوتبال ما سیاسی شده تصریح کرد: فیفا و AFC که ادعا می‌کنند ورزش از سیاست جداست، هنوز پاداش استقلال و پرسپولیس را به خاطر صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان به حسابشان واریز نکرده اند. ما باید از طریق وزارت ورزش و وزارت امور خارجه به صورت دیپلماسی با فیفا و AFC مذاکره کنیم.

این کارشناس اقتصادی افزود: در مورد مشکلات انتقال ارز اظهار داشت: پیش از از آن که تحریم‌‌‌های ظالمانه آمریکا علیه کشور ما و خروج از برجام صورت بگیرد، ما از طریق کانال هایی که در کشورهای اروپایی وجود داشت، به سادگی ارز را به خارج از ایران منتقل می‌کردیم ولی با وضع تحریم ها، خیلی از کشورهای اروپایی پیرو سیاست‌‌‌های آمریکا با ما قطع همکاری کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا انتقال ارز از طریق صرافی‌ها صورت می‌گیرد، عنوان کرد: در حال حاضر هیچ راه قانونی برای انتقال ارز از ایران به هیچ کشوری وجود ندارد و یک نهاد ورزشی مانند یک باشگاه که تحت قراردادی با یک شخص خارجی است، قادر نیست از کانال‌‌‌های بین بانکی که در گذشته در دسترس بود پول را به حساب این اشخاص واریز کند.

طهماسبی پور درپاسخ به اینکه آیا در حال حاضر هیچ راه حلی برای واریز کردن حقوق اشخاص خارجی به حسابشان وجود ندارد تصریح کرد: ایرانی‌ها همیشه استعداد خاصی در پیدا کردن راه حل دارند و مطمئن باشید همیشه کانال هایی برای انتقال ارز پیدا خواهند کرد. برای مثال همین آقای دیاباته چگونه مطالباتش واریز شد؟ راه هایی وجود دارد که من نمی‌توانم آن‌ها را عنوان کنم چرا که ممکن است این راه‌ها به گوش تحریم کنندگان ما برسد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید