طلایی: مربی سازنده را باید در جایگاه خودش حفظ کنند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- محمد طلایی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان گفت: مربی سازنده را باید در جایگاه خودش حفظ کنند و مورد حمایت قرار بگیرد. باید جا بیندازند یک مربی سازنده خوب، فقط شاگرد خودش در تیم ملی را خوب پشتیبانی نکند و ۹ وزن دیگر را پشتیبانی کند.

محمد طلایی افزود: یک مربی خوب تیم ملی که قهرمان المپیک و جهان است، می‌تواند به ۱۰ وزن، یک جور رسیدگی کند؛ این بیشتر یک بحث مدیریتی است که سطح مربیان را یکسان سازد.

وی تصریح کرد: هنوز هم مربیانی هستند که در سنین پایه به دنبال کم کردن وزن کشتی‌گیران هستند؛ من با چشم خودم دیدم که تن بچه‌ها کیسه زباله می‌کردند و در آفتاب می‌دواندند تا وزن کم کنند؛ اینها همه بابت این است که قهرمانی کسب شود و امتیاز آن مربی پایه، بالا برود.

طلایی در خصوص مدیریت دبیر و فدراسیون کشتی، تاکید کرد: او قهرمان بزرگی است. سال‌ها در کشتی حضور نداشت. فقط هر از چندگاهی با جوانان تمرین می‌کرد. انشالله بحث مدیریتی‌شان در آینده مشخص می‌شود.

وی یادآورشد: امیدوارم همه این بحث‌هایی که مطرح شده طبق آن جلو برویم. ایشان قهرمان بزرگی بودند و در اردوها در کنار هم حضور داشتیم و اصول اخلاقی خیلی خوبی دارد.

طلایی ادامه داد: باید کشتی‌گیر در پایه آموزش ببیند و پایه‌اش درست چیده شود. وقتی بحث قهرمانی پیش کشیده می‌شود تمرکزشان از بحث فنی، خارج می‌شود و به فکر کسب مدال، هستند و از هدف اصلی دور می‌شوند.

وی گفت: در گذشته مربی سازنده برتر را معرفی می‌کردند و این کار قشنگی بود. اگر مدیریت در این بخش چیزی را کم و زیاد کند، به خودش مربوط است. در گذشته تیم من دو سال قهرمان جهان شد و در بحث آخر سال که فدراسیون قرار بود جایزه‌ای را اهدا کند، چند مربی پایه آمدند و ۱۰ الی ۲۰ سکه هم گرفتند و ما هیچ اعتراضی نکردیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید