طرحی جدید برای مبارزه با نژاد پرستی از طرف لوکاکو

 اولین بار در تابستان گذشته و پس از وقفه 100 روزه به دلیل شیوع ویروس کرونا ایده زانو زدن بازیکنان قبل از شروع بازی دو تیم فوتبال، برای مبارزه با نژاد پرستی طرح و به کار گرفته شد. در این رابطه لوکاکو مهاجم بلژیکی حال حاضر تیم چلسی  به سی ان ان گفت:«من فکر می‌کنم ما می‌توانیم اساسا موضع محکم‌تری بگیریم. بله، ما زانو می‌زنیم، در آخر همه دست می‌زنند اما پس از بازی شاعد توهین دیگری هستیم. اگر شما می‌خواهید جلوی چیزی را بگیرید، واقعا می‌توانید این کار را انجام دهید. ما به عنوان بازیکن می‌توانیم بگوییم که شبکه‌های اجتماعی را تحریم می‌کنیم اما من فکر می‌کنم این شرکت‌ها باید با تیم‌ها یا دولت‌ها یا خود بازیکنان مذاکره کرده و راهی برای متوقف کردن این موضوع پیدا کنند چون فکر می‌کنم واقعا قادر به انجام این کار هستند.»

01646862

لوکاکو در ادامه اضافه کرد:«کاپیتان‌های هر تیم و چهار یا پنج بازیکن بزرگ آنها باید جلسه‌ای با مدیر اینستاگرام، مسئولان دولتی و اتحادیه فوتبال داشته باشند و ما باید دیداری مهم و بزرگ در این باره برگزار کنیم. ما باید این مذاکرات را برگزار کنیم تا از بازیکنان محافظت شود اما در عین حال از هواداران نیز مراقبت کنیم. من باید بجنگم چون این جنگ فقط برای من نیست.»

در همین رابطه سخنگوی اتحادیه فوتبال انگلیس نیز به سی ان ان گفت که تماس‌هایی برای برگزاری جلسه با لوکاکو برگزار شده است. او اظهار داشت:«ما همیشه از مکالمات درباره این موضوع مهم با بازیکنان و سایر افراد حاضر در فوتبال استقبال می‌کنیم.»

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید