طبق اعلام فیفا دیدار ایران و عراق در زمین بی طرف برگزار می‌شود

فدراسیون جهانی فوتبال فیفا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال عراق، اعلام کرد که بازی‌های خانگی این تیم در زمین بی‌طرف برگزار می‌شود.

در حالیکه ۱۷ روز دیگر مرحله انتخابی  جام جهانی ۲۰۲۲ آغاز می‌شود، مکان برگزاری دیدارهای تیم ملی عراق، به یکی از علامت سوال‌های مهم درخصوص شکل برگزاری این بازی‌ها تبدیل شده بود. بخصوص اینکه عراق در نخستین بازی خانگی خود باید ۱۶ شهریور از ایران پذیرایی کند.

کمیته عادی سازی فدراسیون فوتبال عراق به دنبال این موضوع بود که بازی‌های خانگی خود را در ورزشگاه بین المللی بصره برگزار کند. راه حل آنها برای پذیرایی از ایران در زمین خودی این بود که مکان بازی‌های رفت و برگشت دو تیم تغییر کند. یعنی بازی ۱۶ شهریور بجای عراق در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود و بازی برگشت دو تیم نیز تا زمان حل مشکلات و موانع بر سر میزبانی عراقی‌ها و بازدید مأمورین فیفا برای تأیید امنیت این کشور، در بصره به انجام برسد.

اما امروز فیفا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال عراق، اعلام کرد که این کشور صلاحیت برگزاری بازی‌های خانگی در خاک خودش را ندارد و باید یک زمین بی طرف برای پذیرایی از رقبا معرفی کند. کاری که فدراسیون فوتبال این کشور در مرحله قبلی انتخابی جام جهانی انجام داد و آنها کشور اردن را انتخاب کردند.

در متن نامه فیفا و پاسخ به درخواست فدراسیون فوتبال عراق برای میزبانی بازی‌های خانگی خود در بصره آمده است: «لطفاً مطلع باشید که فیفا و AFC با یک آژانس مستقل ارزیابی خطرات که وضعیت فعلی عراق را زیر نظر دارد، همکاری می‌کنند. متأسفانه، ارزیابی ریسک و تجزیه و تحلیل کلی ایمنی و امنیت از این منابع امنیتی مستقل، در حال حاضر وضعیت هشدار بسیار خطرناکی را برای عراق کرده است. رویدادهای اخیر در بغداد شواهدی دیگر از وضعیت ناگوار و بحرانی این کشور است.»

در ادامه این نامه نیز آمده است: «در حال حاضر عراق نمی‌تواند میزبان بازی خانگی خود در سپتامبر (برابر ایران) باشد. علاوه بر این، با در نظر گرفتن برنامه ریزی و وظایف عملیاتی که باید توسط تیم‌های شرکت کننده در هفته‌های آینده سازماندهی شود، بازی خانگی اکتبر (برابر لبنان) و دو بازی خانگی نوامبر (برابر سوریه و کره جنوبی) باید به طور موقت برنامه ریزی شده تا در یک مکان بی طرف برگزار شود. این تصمیم ممکن است منتظر نتیجه بازرسی انجام شده توسط فیفا و AFC برای ارزیابی سطح ریسک باشد. در نتیجه، ما از اتحادیه فوتبال عراق می‌خواهیم که در صورت درخواست AFC، مکان بی طرفی را برای برگزاری بازی‌های خانگی خود تعیین کند.»

بدین ترتیب بازی دوم تیم ملی ایران در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برابر تیم ملی عراق در یک کشور بی طرف برگزار می‌شود. چندی پیش رسانه‌های عراقی خبر داده بودند که فدراسیون فوتبال این کشور تصمیم دارد دوحه پایتخت قطر را برای برگزاری بازی‌های خانگی خود انتخاب کند.

رسمی| دیدار ایران و عراق در زمین بی طرف برگزار می‌شود

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید