طالقانی: این روزها زدن فوتبال سکه رایج است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- عبدالکاظم طالقانی عضو هیات رییسه فدراسیون گفت: این روزها زدن فوتبال سکه رایج است اما بد نیست روزی که غبارها فرو نشست و موقع مناسبی رسید بدون احساسات به برخی مسائل رسیدگی شود.

عبدالکاظم طالقانی اظهار کرد: اینکه در یک مقطع زمانی ۳ ماهه، مربیانی نظیر: برانکو، استراماچونی، دنیزلی، کالدرون و ویلموتس از فوتبال ما می‌روند آیا یک رویه اتفاقی است؟ در بحث ویلموتس فدراسیون درگیر بود سایر نفرات چطور؟

وی افزود: آیا چیزی جز مشکل انتقال مطالبات ما از فیفا برای پرداخت باعث بروز مشکل میان نفرات خارجی و باشگاهها و در کل فوتبال کشور می‌شود؟ در کشورهای همسایه و به ویژه غرب آسیا قراردادها در یک صفحه تنظیم می‌شوند و هیچ بند و تبصره ای هم وجود ندارد اما وقتی پشتوانه قراردادی وجود دارد هیچ مشکلی به وجود نمی‌آید.

طالقانی تصریح کرد: شما جای فدراسیون فوتبال وقتی یک مربی خارجی می‌آید و فیفا پرداخت را انجام نمی‌دهد، مشکل مالی دارید چه می‌کنید؟ فدراسیون با مشکلات زیاد در آن ماهها ابتدا به دنبال دریافت پول از یک کارخانه صنعتی رفت که پس از سه ماه آنها گفتند امکان این کار را ندارند. در واقع با گذشت مدت طولانی ارز به سختی تهیه شد و سرانجام پول با هزاران مشکل به حساب ویلموتس انتقال یافت.

وی درباره اینکه چه اصراری به حضور مربی خارجی به جای کی روش بود اظهار داشت: این پرسش را نظرسنجی هایی که در آن مقطع در سطح افکار عمومی‌انجام شد پاسخ می‌دهد. آن زمان که تیم ملی از جام ملت‌‌‌های آسیا بازگشت مطالبه مردمی‌یا باقی ماندن کی روش بود یا حضور یک مربی خارجی دیگر. اگر یک مربی شایسته و لایق داخلی زمام امور را به دست می‌گرفت این احتمال وجود داشت که خدای ناخواسته با توجه به جوسازی در آن مقطع تیم ملی دچار مشکل شود.

او ادامه داد: فدراسیون هم در ابتدا به دنبال مربیان دیگری بود اما در نهایت گزینه سوم انتخاب شد که به هر حال رزومه حضور در ۴ جام جهانی به عنوان مربی و بازیکن را داشت. به باور بسیاری نسل طلایی فوتبال بلژیک را ساخت. به هر حال همه می‌دانیم فوتبال بی رحم است و آن گل دقیقه ۹۰ بازی عراق شرایط را سخت کرد.

طالقانی ادامه داد: این یک واقعیت است که در فوتبال پیروزی برای مربی و بازیکن و شکست برای مدیر است. اگر تیم ملی نتیجه می‌گرفت هرگز چنین فضایی پیش نمی‌آمد. هر چند اگر فوتبال به حقوقش می‌رسید هرگز دچار مشکلات اینچینی نمی‌شد و دهها پرونده به وجود نمی‌آمد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید