طارمی‌همراه با پورتو قهرمان لیگ پرتغال شدند

 در چارچوب هفته سی و سوم لیگ پرتغال، شب گذشته پورتو مقابل بنفیکا به برتری یک بر صفر رسید تا به قهرمانی در لیگ پرتغال دست یابد.

در این قهرمانی مهدی طارمی‌نقشی پررنگ داشت و بزرگترین سلاح کونسیسائو برای کسب این جام بود.

14010218000123 Test NewPhotoFree

پورتو به سی‌امین قهرمانی خود در پرتغال رسید و رسانه‌های پرتغالی به تمجید از مهدی طارمی‌پرداختند و بخش بزرگی از قهرمانی را به پای ستاره ایرانی نوشتند.

سایت sicnoticias در گزارشی نوشت: طارمی‌چیزی را پایان داد که دیاز در ابتدای فصل آغاز کرده بود. با توجه به انتقال دیاز از پورتو به لیورپول در پنجره زمستانی باید بخش بزرگی از قهرمانی را مدیون دیاز بدانیم. بازیکنی که در 18 بازی برای پورتو 14 گل زد و 4 پاس گل داد.

با رفتن دیاز بسیاری فکر کردند که پورتو به شدت افت کند اما با حضور طارمی‌این اتفاق رخ نداد. ستاره کشورمان تعادل را در جمع پورتو حفظ کرد و توانست نقشی حیاتی در تیم و قهرمانی ایفا کند.

14001110000596 Test NewPhotoFree

سایت sicnoticias نوشت: مهاجم ایرانی که دومین فصلش در پورتو را می‌گذراند، نه تنها گلزنی کرد بلکه در گلسازی نیز بسیار موفق بود. او بیشتر پاس‌گل‌هایش را به اوانیلسون داد تا خط تهاجمی‌پورتو در این فصل بسیار قدرتمند ظاهر شود. طارمی‌20 گل در لیگ برای پورتو زد و 13 پاس گل داد تا بیش از 30 درصد گل‌های پورتو متقبل شود.

طارمی‌برای اولین بار در فوتبال اروپا به جام قهرمانی رسید و این شانس را دارد تا در این فصل دبل کند. پورتو در اول خرداد ماه در فینال جام حذفی پرتغال به مصاف توندلا خواهند رفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید