صعود لیورپول با طعم مساوی

از ساعت 23:30 و با سوت سردار گوزوبویوک، داور هلندی بازی برگست لیورپول با بنفیکا در آنفیلد شروع شد. لیورپول به واسطه پیروزی سه بر یک در بازی رفت، در این بازی به چند ستاره سرشناس خود استراحت داده بود و پیش از شروع بازی یک دقیقه سکوت به احترام 97 جان باخته حادثه هیلزبورو انجام شد.

هواداران لیورپول با تشویق‌‌‌های کر کننده خود، جو سنگینی علیه تیم میهمان ایجاد کرده بود. در چنین شرایطی اما اولین موقعیت جدی کار را روی دروازه بکر شاهد بودیم؛ شوت دیدنی اورتون در دقیقه 12 از پشت محوطه جریمه با اختلافی از اندک راهی اوت شد تا لیورپول احساس خطر کرده و جلوتر بکشد. تنها چند دقیقه بعد دیاز می‌توانست دروازه حریف را در موقعیت تک به تک باز کند ولی گلر بنفکا این اجازه را به او نداد. دومین حمله جدی لیورپول به گل اول بازی در دقیقه 21 تبدیل شد و زننده آن کوناته بود که روی ارسال کرنر سیمیکاس با ضربه سر مشابه گلی که در بازی رفت به بنفیکا زده بود را به ثمر رساند.

بنفیکا در حالی که در مجموع 4-1 عقب افتاده بود یک دقیقه بعد از دریافت گل، دروازه لیورپول را باز کرد ولی داور این گل را به علت آفساید، مردود اعلام کرد. تلاش میهمان ادامه داشت و راموس در دقیقه 32 در موقعیت تک به تک دوباره دروازه بکر را باز کرد. این گل در حالی که بازهم مشکوک به آفساید بود، توسط VAR پذیرفته شد تا بازی به تساوی کشیده و بنفیکا به جبران امیدوار شود.

di0dlytt

بعد از این گل لیورپول شانس باز کردن دروازه حریف را داشت ولی دفاع جانانه میهمان این اجازه را به شاگردان کلوپ نداد تا کار در 45 دقیقه نخست با تساوی یک بر یک به پایان برسد.

لیورپول برای اینکه از هر گونه دردسری جلوگیری کند، نیمه دوم را تهاجمی‌شروع کرد و روی پاس ژوتا و ضربه فیرمینو در دهانه دروازه (دقیقه 55) به گل دوم رسید و نتیجه را 5-2 در مجموع کرد.

frbutw1k

بعد ازاین گل، کلوپ چند تن از چهره‌‌‌های سرشناس تیمش از جمله هندرسون و صلاح را وارد زمین کرد تا برتری تیمش را حفظ کند.
گل بعدی هم به نام میزبان زده شد؛ این گل را فیرمینو در دقیقه 65 به ثمر رساند تا دبل کند.

szhuogdl

این اما پایان کار نبود و بنفیکا یک گل دیگر را در دقیقه 73 وارد دروازه لیورپول کرد؛ این گل هم مثل گل اول بعد از بازبینی در VAR پذیرفته شد. جذابیت بازی دو تیم همچنان ادامه داشت و نونز در دقیقه 81 موفق شد در موقعیت تک به تک گل سوم را برای میهمان به ثمر برساند. این گل هم مشکوک به آفساید بود ولی پس از بازبینی در VAR پذیرفته شد تا در میان شادی اندک هواداران بنفیکا، دقایق پایانی با هیجان بالاتری دنبال شود.
لیورپول بعد از دریافت گل مساوی که به نظر می‌رسید در شرایط آفساید به ثمر رسید، سعی در کنترل بازی داشت و موفق به این کار هم شد. در این لحظات هر دو تیم یک گل زدند ولی هر دو را داور آفساید اعلام کرد تا لیورپول با برتری 6-4 در مجموع راهی نیمه نهایی شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید