صعود فرانسه به فینال لیگ اروپا

شب گذشته و در جریان بازی‌‌‌های نیمه نهایی لیگ اروپا، تیم ملی فرانسه با تیم ملی بلژیک دیدار کرد. در آن دیدار تیم ملی فرانسه موفق شد با رقم زدن یک کامبک رویایی بلژیک را حذف و خود راهی فینال شود؛

در این دیدار نخست تیم بلژیک با دو گل از فرانسه جلو افتاد اما برای رقم خوردن کامبک رویایی فرانسوی‌ها همه چیز دست به دست هم داده بود. بعد از گل اول کریم بنزما در نیمه دوم که پاسخ تنها یکی از دو گل بلژیک بود، داور یک ضربه پنالتی برای آبی‌ها اعلام کرد که امباپه آن را به گل تبدیل کرد؛ این پنالتی پس از بازبینی در VAR برای فرانسه اعلام شد و ستاره جوان این تیم در شرایطی به گل تبدیلش کرد که آخرین پنالتی او برای فرانسه منجر به شکست این تیم از سوئیس در یورو 2021 شده بود؛ این بهترین زمان ممکن برای طلسم شکنی بود. در دقیقه 88 بلژیک توسط لوکاکو به گل سوم دست یافت؛ ضدحال اساسی به فرانسوی‌ها پس از به تساوی کشاندن بازی اما دوام زیادی نداشت و یک بار دیگر VAR به کمک دشان و شاگردانش آمد. تصمیم نهایی مردود اعلام شدن گل سوم بلژیک بود. یک دقیقه بعد از این اتفاق، فرانسه گل سوم را توسط تئو هرناندز به ثمر رساند.

 

01651865

امباپه بعد از خراب کردن پنالتی در بازی با سوئیس، در بازی امشب بازهم پشت ضربه پنالتی ایستاد و آن را گل کرد تا به کابوس یورو پایان دهد.

 

01651869

این کلیدی ترین لحظه بازی است؛ جایی که گل لوکاکو بعد از بازبینی در VAR مردود اعلام شد و یک دقیقه بعد (دقیقه 90) هرناندز گل برتری را برای فرانسه به ثمر رساند.

 

گل سوم فرانسه درست یک دقیقه پس از مردود اعلام شدن گل بلژیک، یک درام کامل بود. این درام را هرناندزی رقم زد که این، اولین گل ملی اش (دومین بازی ملی) برای فرانسه به حساب می‌آمد. این گونه بود که فرانسه به دراماتیک ترین شکل ممکن فینالیست شد. حال کریم بنزما این فرصت را دارد تا یک سال پیش از جام جهانی قطر با فتح لیگ ملت‌‌‌های اروپا، طعم اولین موفقیت ملی را بچشد؛ اتفاقی که بی شک مستحق آن است و فرانسه هم با داشتن ستاره‌‌‌های متعدد، پتانسیل رقم زدن آن را دارد.

 

01651867

 

01651872

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید