صالح: باشگاه‌ها با خصوصی‌سازی از ورشکستگی خارج می‌شوند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی درخصوص بدهی‌های سنگین استقلال و پرسپولیس گفت: این دو شرکت مشمول ماده ۱۴۱ هستند ولی اگر کار واگذاری ورزشگاه‌ها به آنها انجام شود، آنها از ورشکستگی خارج می‌شوند و به راحتی وارد مرحله خصوصی‌سازی می‌شوند.

علیرضا صالح با بیان اینکه تاکنون تقریباً قیمت‌گذاری باشگاه پرسپولیس مشخص شده است و حتی این باشگاه برنامه سه ساله‌اش را هم به ما داده است، افزود: البته مدیران باشگاه به دنبال ارائه برنامه ۵ ساله بودند ولی ما اجازه ندادیم و با برنامه ۳ ساله باشگاه را وارد بوس می‌کنیم.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی اظهار کرد: علاوه بر این قرار نیست سهام باشگاه‌ها در بورس به صورت یکجا به فروش برسد و ابتدا تنها ۵ درصد برای کشف قیمت و ۵ درصد هم برای سهام شناور تا حباب ایجاد نشود، عرضه خواهد شد.

وی تصریح کرد: میل به واگذاری و خصوصی‌سازی این دو باشگاه کاملاً وجود دارد و حتی اولین دستور رئیس جمهور به وزیر اقتصاد در سال ۹۹ تسریع در روند همه واگذاری‌ها بود است.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی یادآور شد: قرار نیست ما به صورت یک‌باره باشگاه‌ها را واگذاری کنیم، ابتدا اساسنامه‌ها تغییر می‌کند و بعد هم باید صورت‌های مالی انجام شود و در ادامه با برگزاری مجمع‌های فوق‌العاده کارها باید جلو برود.

وی درباره سازوکار خصوصی‌سازی دو باشگاه تصریح کرد: در مرحله اول اقداماتی که انجام می‌شود، اساسنامه دو شرکت طبق فرمت‌های سازمان بورس به روز رسانی می‌شوند.

صالح خاطرشنان کرد: حال اینکه این اقدامات چگونه انجام شود، بستگی به همکاری مدیران دو باشگاه و وزارت ورزش دارد که البته وزارت تمام قد ایستاده تا این کار صورت بگیرد.

لازم است بدانید؛ علیرضا صالح، مدیرعامل جدید سازمان خصوصی‌سازی است که سابق بر این مناصبی چون معاونت استانداری اصفهان و کهگیلویه و بویراحمد را بر عهده داشته است. صالح از جمله مدیران ارشد سیاسی ایران است که در دولت‌‌‌های نهم و دهم و نیز یازدهم و دوازدهم علی رغم تفاوت رویه و دیدگاه مناصب مهمی‌داشته است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید