صادق ورمزیار و شرایط فعلی تیم ملی فوتبال

بازیکن اسبق تیم ملی، صادق ورمزیار، در گفت‌وگویی درباره برنامه تیم ملی ایران برای حضور در جام‌جهانی، اظهار داشت: بدون بازی‌های تدارکاتی نمی‌شود وارد جام‌جهانی شد اما حس می‌کنم با امیدواری بیش از حد، تیم‌های همگروه‌مان را خیلی ساده پنداشته‌ایم و برنامه‌ریزی‌ها جدی انجام نمی‌شود. اگر با همین روند به جام‌جهانی برویم خیلی ضعیف‌تر از دوره‌های قبل خواهیم بود و قطعا در مرحله گروهی حذف می‌شویم.

وی حضور اسکوچیچ در کنار تیم ملی فوتبال را واجب دانست و گفت: باید سرمربی در کنار تیم باشد و حداقل بازی‌های لیگ را زیر نظر بگیرد زیرا همین حضور در ساده ترین حالت، توان مضاعفی به بازیکنان می‌دهد تا خودشان را بهتر نشان می‌دهند. از طرفی تیم ملی همیشه برای جذب بازیکنان برتر کشور آماده است و ممکن است فوتبالیست‌های موثر جدیدی به چشم بخورند که نیاز به حضور آن‌ها در تیم حس شود. حضور وی می‌تواند لیگ را گرم‌تر کند و بازیکنان با انگیزه بیشتر، هیجان بالایی به رقابت‌ها بدهند.

بازیکن اسبق تیم ملی وضعیت مدیریت فدراسیون را نگران کننده دانست و اینطور بیان کرد:‌ جابه‌جایی‌های بیش از حد مدیران بسیار خطرناک است اما فعلا مجبوریم برای روشن شدن تکلیف مدیریت فدراسیون منتظر برگزاری مجمع 10 خرداد باشیم تا برنامه‌های جام‌جهانی مشخص شود. پیشنهاد و انتقاد بیش از حد می‌تواند در تصمیمات مسئولین تداخل ایجاد کند و آرامش را از بین ببرد. توان و پتانسیل فدراسیون را برای برنامه‌ریزی و اجرا نمی‌دانیم و بهتر است با دخالت بی‌مورد اذهان را در بهم زدن آرامش تصمیم‌گیران تحریک نکنیم تا با فشار حداقلی منتظر بهترین تصمیمات باشیم.

وی افزود: این ایراد همیشه وجود داشته است که در دقیقه نود شروع به برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری می‌کنیم و اگر این ضعف را از بین نبریم، قطعا در جام‌جهانی موفق نخواهیم بود. وقتی تیم ملی توانسته به این رقابت‌های حساس راه پیدا کند، باید تمام فکر و ذکر مدیران روی این مسئله متمرکز شود.

ورمزیار شرایط بازیکنان تیم ملی فوتبال را اینطور توضیح داد: تیم قدرتمندی داریم که هشتاد درصد آن را لژیونرها تشکیل می‌دهند. این موضوع باعث از بین بردن ترس از روبه‌رویی با تیم‌های خارجی شده است زیرا بازیکنان ما تجربه برخورد با بهترین‌های دنیا را دارند. تنها نگرانی موجود، تعداد پایین اردوها و بازی‌های تیم ملی است که ناهماهنگی بازیکنان را بالا می‌برد اما باز هم امیدوار هستم.

پیشکسوت فوتبال کشور راه حل عمده مشکلات را بررسی و تشریح کرد: همیشه ما در زیرساخت‌ها مشکل داشته‌ایم. یعنی ورزشکارانی را برای آینده این ورزش آماده نمی‌کنیم که باعث تضعیف و وابستگی ما به بازیکنان خارجی شده است. باید بهترین مربی‌ها را برای پایه‌ها بیاوریم تا بهترین بازیکنان را بسازیم. می‌توانیم با استفاده از گران‌ترین و تواناترین مربی‌ها مثل کیروش بازیکنانی را در پایه‌ها بسازیم که زمان ورود به تیم ملی فوتبال دیگر به مربی‌ هم نیازمند نباشند و خودشان بهترین نتیجه‌ها را دریافت کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید