شوک فیفا به رونالدو

در جریان رقابت‌‌‌های یورو 2020 بود که کریستیانو رونالدو فوق ستاره پرتغالی توانست به رکورد گل‌‌‌های ملی علی دایی برسد و تنها با به ثمر رساندن یک گل دیگر، از رکورد 109 گل ملی او عبور کرده و به تنهایی عنوان برترین گلزن در بازی‌‌‌های ملی را به خود اختصاص دهد.

مضاف بر این، رونالدو به دنبال شکستن رکورد بیشترین بازی‌‌‌های ملی نیز هست. تا پیش از این اعلام شد که بدر المطوع کاپیتان 36 ساله تیم ملی کویت پس از دیدار دوستانه برابر بحرین توانسته است به رکورد 185 بازی می‌برسد و با عبور از احمد حسن بازیکن افسانه ای فوتبال مصر، عنوان رکورددار بیشترین بازی ملی را از آن خود کند.

 

01631287

کریستیانو رونالدو نیز که توانست به رکورد 179 بازی ملی برسد، امید زیادی داشت تا با عبور از بدر المطوع، این رکورد را نیز به خودش اختصاص دهد اما حالا وب سایت رسمی‌فیفا با رونمایی از رکوردداران بیشترین بازی ملی، شوک بزرگی را به رونالدو و بدر المطوع وارد کرد

 

01631289

طبق اعلام فیفا، سی چین آن بازیکن تیم ملی مالزی با 195 بار حضور در پیراهن کشورش، در این زمینه رکورددار است.  این بازیکن 195 بازی بین المللی برای مالزی انجام داد و صدرنشین رکورددار بیشترین تعداد بازی ملی در جهان است. چین آن اکنون 71 ساله است و در سال 1984 پس از پوشیدن پیراهن تیم ملی مالزی به مدت 15 سال از حضور در تیم ملی کناره گیری کرد.

او در این خصوص گفت: از FIFA و FAM برای این تقدیری که از من به عمل آورده اند، تشکر می‌کنم. من از تأیید این رکورد کاملاً خوشحال شده ام. او که سابقه هدایت تیم ملی کشورش را نیز در کارنامه دارد، گفت: داشتن رکورد بیشترین تعداد بازی ملی در جهان، برای من بالاترین افتخار است.

 

01631290

بدین ترتیب، رونالدو برای عبور از این فوتبالیست مالزیایی، باید حداقل 17 بار دیگر برای پرتغال به میدان برود که البته به نظر می‌رسد این اتفاق رخ خواهد داد فقط زمان آن عقب افتاده است. ضمن اینکه او علاوه بر بدر المطوع، یک رقیب دیگر به اسم سرخیو راموس را در کنار خودش می‌بیند.

بدین ترتیب رده بندی بیشترین بازی ملی در جهان به این صورت خواهد بود:

 

1 – سی چین آن – مالزی 195 بازی ملی
2- بدر المطوع – کویت 185 بازی ملی
3- احمد حسن – مصر 184 بازی ملی
4- احمد مبارک – عمان 182 بازی ملی
5- سرخیو راموس – اسپانیا 180 بازی ملی
6- کریستیانو رونالدو – پرتغال 179 بازی ملی
7- محمد الدعایه – عربستان سعودی 178 بازی ملی
8 – کلادیو سوارز – مکزیک 177 بازی ملی
9- جان لوئیجی بوفون – ایتالیا 176 بازی ملی
10- عامر شفیع – اردن 171 بازی ملی

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید