شهردار تهران: بودجه ۸هزار میلیاردی برای کلانشهرها در بودجه

اخبار اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمدمحمد علی نجفی گفت در بودجه سال جدید  ۸ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای کلان شهرها در نظر گرفته شده است.

وی با اعلام این مطلب گفت: ۴ هزار میلیارد تومان از این میزان اعتبار برای پروژه‌‌‌های حمل و نقل ریلی و ۴ هزار میلیارد دیگر نیز به دیگر پروژه‌‌‌های شهری اختصاص یافته است.

شهردار تهران در آیین بهره برداری از پروژه تقاطع‌‌‌های غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با ۴۵متری شهید باقری افزود: علاوه بر آن ۱۰۰ میلیون دلار نیز برای حمل و نقل ریلی و ۱۰۰ میلیون دلار برای نوسازی بافت فرسوده تهران در نظر گرفته شده  که تلاش می‌کنیم این میزان اعتبار با کمک نمایندگان مردم استان، افزایش یابد.

محمد علی نجفی خاطرنشان کرد: همچنین در لایحه بودجه سال آینده، محدوده اجرای طرح ترافیکی کاهش و کنترل معاینه فنی نیز در نظر گرفته شده است.

شهردار تهران افزود: درهمین ارتباط ۲ میلیارد دلار نیز برای موضوع آلودگی هوا، مسائل محیط زیست و جمع آوری پسماندها در نظر گرفته شده است.

سرویس اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد- محمدعلی نجفی شهردار تهران گفت در بودجه سال جدید 8 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای کلان شهرها در نظر گرفته شده است
سرویس اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد- محمدعلی نجفی شهردار تهران گفت در بودجه سال جدید ۸ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای کلان شهرها در نظر گرفته شده است

وی تصریح کرد: در صورت افزایش و تصویب این ارقام، سال ۹۷ به سالی پررونق برای تهران در حوزه اجرای پروژه‌‌‌های عمرانی شهری تبدیل خواهد شد.

شهردار تهران همچنین با اشاره به بازدید صبح امروز خود از ۴ پروژه‌‌‌های عمرانی در غرب پایتخت بیان کرد: پروژه احداث پارکینگ طبقاتی آیت الله رفسنجانی، اولین پروژه از این نوع در تهران به لحاظ شیوه ساخت است.

محمد علی نجفی گفت: این پروژه دارای ۹ طبقه زیر زمین و ۲ طبقه روی زمین برای پارکینگ و همچنین واحدهای تجاری و اقتصادی است.

وی تصریح کرد: اجرای این پروژه کمک قابل توجهی به رفع مشکلات مربوط به بیمارستان شهید رجایی، بوستان ملت و همچنین پردیس سینمایی می‌کند.

به گفته محمد علی نجفی، شهرداری تهران آمادگی لازم برای اجرای مشارکتی این پروژه با بخش خصوصی، واگذاری به بخش خصوصی و یا BOT(ساخت واگذاری بهره برداری) به بخش خصوصی را دارد.
وی در ادامه به اجرای پروژه تونل آرش اسفندیار نیز اشاره کرد و گفت: با اجرا و بهره برداری از این پروژه، بخش قابل توجهی از ترافیک محدوده خیابان اسفندیار به سمت غرب کاسته می‌شود.
سرویس اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد- محمدعلی نجفی شهردار تهران گفت در بودجه سال جدید 8 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای کلان شهرها در نظر گرفته شده است
سرویس اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد- محمدعلی نجفی شهردار تهران گفت در بودجه سال جدید ۸ هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای کلان شهرها در نظر گرفته شده است
شهردار تهران تصریح کرد: حدود ۳ درصد از اجرای این پروژه باقی مانده که برهمین اساس تلاش می‌کنیم این پروژه تا دهه فجر امسال برای بهره برداری، آماده شود.
محمد علی نجفی در ادامه با بیان اینکه مجموعه دریاچه شهدای خلیج فارس در غرب تهران، یک ظرفیت برای فعالیت‌‌‌های اقتصادی است، افزود: دراین زمینه می‌توان ۴ تا ۵ پروژه گردشگری و تفریحی را در محدوده این دریاچه تعریف و طراحی کنیم.
وی در خصوص احداث پارکینگ طبقاتی در ضلع شمالی این دریاچه نیز گفت: متاسفانه در ساخت این پارکینگ مقداری بی سلیقگی شده و احداث آن به صورت رو ساخت، دید اطراف دریاچه را محدود کرده است.
شهردار تهران با بیان اینکه احداث پارکینگ طبقاتی در ضلع جنوبی دریاچه خلیج فارس ضروری است، افزود: در صورت احداث پارکینگ در ضلع جنوبی، این مجموعه به طور قطع زیرزمینی خواهد بود.
محمد علی نجفی با تاکید بر اینکه تهران شهری زنده است و نفس می‌کشد، اظهار کرد: نفس‌‌‌های تهران همواره کشور را به تحرک وا داشته است.
شایان ذکر است پروژه احداث پل‌‌‌های تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید خرازی با محور ۴۵ متری شهید باقری در غرب پایتخت روز دوشنبه طی مراسمی‌با حضور شهردار و رییس شورای اسلامی‌شهر تهران به بهره برداری رسید.برای اجرا و بهره برداری از این پروژه‌‌‌های عمرانی شهری اعتباری در حدود ۴۰ میلیارد تومان هزینه شده است
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید