شبنم پرسپولیسی از ورودش به استادیوم غدیر می‌گوید + صوت و عکس

اخبار اجتماعی پایگاه خبری صدای معتمد – دو سال پیش بود که زینب پرسپولیسی به ورزشگاه غدیر اهواز رفت و انتشار تصاویری از وی در شبکه‌‌‌های اجتماعی موجی از واکنش‌‌‌های مثبت و منفی را به همراه داشت.

گزارش دختران پرسپولیسی در استادیوم غدیر اهواز + ویدیو و تصویر را می‌توان مطالعه نمایید.

اما روز یکشنبه ۳ دی زینب پرسپولیسی تنها دختری نبود که به ورزشگاه غدیر اهواز رفت.

شبنم که یک پرسپولیسی متعصب است نیز برای اولین بار با پوششی پسرانه خود را به ورزشگاه غدیر اهواز رساند تا رویایی که در سر داشت را عملی کند.

شبنم پرسپولیسی به ورزشگاه غدیر اهواز رفت و به یکی از خواسته‌‌‌های خود رسید اما این خواسته ای از روی هوس نبود چون دیدن مسابقه تیم محبوبش از عطش وی به دیدن فوتبال کم نکرد و شبنم پرسپولیسی دوست دارد دوباره برای دیدن بازی تیم محبوب خود به ورزشگاه برود.

شبنم پرسپولیسی و شبنم‌ها آرزو دارند روزی درهای بسته ورزشگاههای کشور بر روی آنان باز شود و نه با پوششی پسرانه بلکه آزادانه و بدون ترس از بازداشت و دستگیری به ورزشگاه بروند.

شبنم‌‌‌های پرسپولیسی و استقلالی ورود به ورزشگاه را حق خود می‌دانند و علیرغم محدودیت‌ها راهی را انتخاب کرده اند که علاوه بر اینکه آسیبی به کسی وارد نمی‌کند حاوی پیامی‌است برای کسانی که می‌توانند گره کور ورود بانوان به ورزشگاهها را باز کند؟

آیا پیام شبنم‌ها و زینب‌ها به گوش این افراد می‌رسد؟ آیا راهی برای مرتفع شدن این مساله پیدا خواهد شد؟

توضیح مهم: تمامی‌عکسهای مربوط به شبنم پرسپولیسی با کلاه گیس پسرانه بوده و عکس‌‌‌های وی بدون حجاب نمی‌باشد.

شبنم پرسپولیسی با کلاه گیس پسرانه
شبنم پرسپولیسی با کلاه گیس پسرانه
گفتگوی اختصاصی پایگاه خبری صدای معتمد با شبنم پرسپولیسی را می‌توانید در ادامه بشنوید:

 

شرح گفتگوی پایگاه خبری صدای معتمد با شبنم پرسپولیسی:
+ خدمت شما سلام عرض می‌کنیم از اینکه وقت خود را در اختیار پایگاه خبری صدای معتمد گذاشتید از شما سپاسگزارم
شبنم پرسپولیسی: من هم سلام عرض می‌کنم خدمت شما و از اینکه وقت گذاشتید و به تهیه این گزارش پرداختید از شما ممنونم
+ خانم شبنم دو روزی هست که فضای مجازی متاثر از حضور متفاوت شما در ورزشگاه قرار گرفته و واکنش‌‌‌های متفاوتی شاهد هستیم. از اینجا شروع کنیم که چه انگیزه ای باعث حضور شما در استادیوم شد؟
شبنم پرسپولیسی: علاقه خیلی زیادی که من به فوتبال داشتم باعث شده بود سالها  فکر رفتن استادیوم را داشته باشم اما ممنوعیتی که در این زمینه وجود دارد باعث شده بود چند سال فقط به رفتن بر سر تمرینات تیم اکتفا کنم و همچنان فقط فکر رفتن به استادیوم را داشتم تا امسال که خانواده ام هم همکاری کردند و رضایت دادند که به استادیوم بروم.
+ قبل از رفتن، استرس یا ترس از عدم موفقیت ورود به استادیوم در شما  وجود داشت یا خیر ؟
شبنم پرسپولیسی: بله استرس و ترس از دستگیری در من وجود داشت و یا حتی اینکه اگر دستگیر شوم چه برخوردی با من صورت خواهد گرفت اما علاقه ای که داشتم بر این ترس غلبه کرد و تمام این ریسکها را به جان خریدم تا بازی تیم محبوبم را از نزدیک تماشا کنم.
+ از نحوه ورود به استادیوم بگویید که به چه شکل ظاهر خود را تغییر دادید و مهم تر از آن به لحاظ تفاوت‌‌‌های فیزیولوژیک هنگام بازرسی بدنی کسی متوجه این تفاوت نشد؟
شبنم پرسپولیسی: من یک هفته تمرین پسر بودن می‌کردم. از ظاهر، راه رفتن، رفتار و حتی صدای خودم را مورد آزمایش و تمرین قرار می‌دادم و ساعتی که من به همراه خانواده ام  و همراهانم به ورزشگاه رفتیم ده دقیقه از بازی گذشته بود و به دلیل ساعت برگزاری بازی خیلی از افراد از محل کار خود را به ورزشگاه رسانده بودند به همین دلیل در گیت‌‌‌های ورودی ازدحام جمعیت وجود داشت و افراد شروع به اعتراض کردند که بازی شروع شده و  سریع تر به ما اجازه ورود دهید و… همین اعتراض‌ها باعث شد کنترل از دست مامورین خارج شود و من بدون بازرسی بدنی وارد استادیوم شدم.
شبنم پرسپولیسی با کلاه گیس پسرانه قبل از حضور در ورزشگاه
شبنم پرسپولیسی با کلاه گیس پسرانه قبل از حضور در ورزشگاه
+ اشاره کردید به افرادی که شما را همراهی می‌کردند. اینطور که عنوان می‌کنید تعداد این افراد از ۴-۵ نفر بیشتر بوده در این مورد توضیحاتی می‌دهید؟
شبنم پرسپولیسی: بله من با همکاری تعدادی از اعضای خانواده و فامیل که همراه من بودند و دور تا دور من حلقه زده بودند وارد شدم و در واقع ۸ نفر همراه من بودند و تعداد زیادی از دوستان آنها هم در جایگاه منتظر بودند و وقتی ما وارد شدیم در جایگاه به آنها پیوستیم. در واقع من خیلی راحت و با احساس امنیت کامل و بدون مزاحمت توانستم بازی را از نزدیک ببینم.
+ خب ظاهرا شما به علت وجود همراهان احساس امنیت داشتید. بعد از ورود چطور؟ آیا نگاهی یا واکنشی شما را آزار داد؟
شبنم پرسپولیسی: نه واقعا چون افراد غریبه ای هم که در جایگاه کنار ما بودند هنگام تشویق‌ها از صدای من یا دستهای دخترانه من متوجه شدند که دختر هستم اما با نگاهها و رفتارشان جز احساس امنیت احساس دیگری در من بوجود نیامد.
+ میشه به این نتیجه رسید که این احساس امنیت آنقدر بود که این اتفاق مجدد تکرار شود؟
شبنم پرسپولیسی: بله صد در صد.
شبنم پرسپولیسی از ورودش به استادیوم غدیر می‌گوید + صوت و عکس
شبنم پرسپولیسی از ورودش به استادیوم غدیر می‌گوید + صوت و عکس
+ اولین بار وارد فضای ورزشگاه  شدید  و همیشه اولین‌ها خاطره انگیز هستند. این اولین بار را اگر بخواهید توصیف کنید با چه کلماتی این کار را انجام می‌دهید؟
شبنم پرسپولیسی: احساسی که من آن لحظه داشتم یا یک کلمه توصیف نمی‌شود. من می‌خواهم از لحظه ای که گیت را رد کردم برای شما توضیح بدهم. یک دالان، دالان وحشت، پر از مامورین انتظامی‌که تفتیش بدنی انجام می‌دادند که من به همراه خانواده ام از این مرحله عبور کردم و با دویدن به سمت جایگاه پرسپولیس می‌رفتم جایی که جمعتی زیادی شعار می‌دادند و تشویق می‌کردند و من با ذوق و البته همچنان ترس به سمت جایگاه می‌رفتم و وقتی برای اولین بار چشمم به زمین چمن افتاد برای چند لحظه خیره به چمن نکاه می‌کردم و باورم نمی‌شد که موفق شدم.آنجا به یاد دخترانی که دوست داشتند به جای من باشند بغض کردم و گفتم ای کاش می‌شد همه ما بدون دردسر‌ها و مشقت‌ها مطالبه ساده خود را داشته باشیم و یک بازی فوتبال را از نزدیک تماشا کنیم.احساس فوق العاده ای بود واقعا افسوس می‌خورم که چرا بقیه دختران این سرزمین نمی‌توانند این موضوع را تجربه کنند.
شبنم پرسپولیسی از ورودش به استادیوم غدیر می‌گوید + صوت و عکس
شبنم پرسپولیسی از ورودش به استادیوم غدیر می‌گوید + صوت و عکس
+ اگر یک نفر وجود داشته باشد که رفع این محدودیت و ممنوعیت  در گروی تصمیم آن فرد باشد در مواجهه با آن فرد چه کلماتی میگویید تا آن فرد را قانع کنی؟
شبنم پرسپولیسی: من از آن فرد میخواهم او مرا قانع کند که چرا نه؟ واقعا هر مساله ای راه حلی دارد.تماشای یک مسابقه فوتبال بحران بزرگی نیست که این افراد نتوانند آن را مدیریت کنند. من می‌خواهم من را قانع کند که به چه دلیل این اجازه را صادر نمی‌کند.
+ نفراتی هم هستند در مقابل شما که متفاوت با شما فکر می‌کنند و مخالف حضور بانوان در ورزشگاهها هستند فکر می‌کنید دلیل مخالفت آنها چیست؟
شبنم پرسپولیسی: ما می‌گوییم هر فردی می‌تواند نظر خود را داشته باشد و در موضوعات مختلف موافقین یا مخالفینی همیشه وجود دارند به فرض اینکه می‌گویند این فضا برای ورود بانوان مناسب نیست که تجربه شخصی من که این مساله را تجربه کردم خلاف این موضوع است و من فضای خوبی را آنجا تجربه کردم اما بر فرض اگر این مشکلات وجود هم داشته باشد با وجود بانوان در ورزشگاهها این مساله به حداقل خواهد رسید و آن خانم می‌تواند پس از تجربه این مساله تصمیم بگیرد که آیا این تجربه را تکرار کند یا خیر؟ این تصمیم گیری به جای ما اشتباه است وگرنه ورود ما به استادیوم می‌تواند مخالفینی هم داشته باشد و این افراد می‌توانند به استادیوم نیایند اما به جای ما تصمیم گیری نکنند.
+ شما سومین خانمی‌هستید که وارد استادیوم شدید و من موفق به گفتگو با شما شده ام. دو گفتگوی قبلی ام با هانیه دختری که به ورزشگاه آزادی رفت بود و همچنین زینب پرسپولیسی دختری که به ورزشگاه غدیر رفت و قبل از ورود به ورزشگاه ازادی دستگیر شد.سوال مشترکی از آن افراد داشتم اکنون از شما می‌پرسم  وقتی وارد استادیوم شدید خیلی‌ها متوجه حضور یک خانم در استادیوم شدند. منتقدین ورود خانمها به ورزشگاه اعتقاد دارند که الفاظی آنجا رد و بدل می‌شود که مناسب حضور یک خانم نیست آیا وقتی متوجه حضور شما شدند این الفاظ به کار برده شد؟ آیا از شدت این الفاظ کم شد یا خیر؟ آیا ملاحظه حضور یک خانم در ورزشگاه شد؟

 

شبنم پرسپولیسی: بله آن فردی که لیدر آن قسمتی که ما در آن  بودیم وقتی متوجه حضور یک خانم شد شعارهای جایگاه ما با دیگر جایگاهها تفاوت پیدا کرد و هیچگاه شعاری که حاوی الفاط نامناسب باشد در جایگاه ما استفاده نشد.
شبنم پرسپولیسی از ورودش به استادیوم غدیر می‌گوید + صوت و عکس
شبنم پرسپولیسی از ورودش به استادیوم غدیر می‌گوید + صوت و عکس
+ این پاسخی بود که من از هانیه و زینب نیز شنیده بودم.می‌توان به این نتیجه رسید که ۳ نفری که این موضوع را تجربه کردید بگویید که سطح برخورد افراد حاضر در آن جایگاهها با حضور شما مدیریت شد؟
شبنم پرسپولیس: بله کاملا به همین صورت بود و من اعتقاد دارم ورود بانوان به ورزشگاهها به این ماجرا کمک می‌کند.
+ به عنوان سوال آخر اتفاقی که بعد از حضور شما در صفحه مجازی تان افتاد کاملا قابل لمس هست.یعنی فالورهای بیشتری شما را دنبال می‌کنند و بازخوردهای متفاوتی ممکن است دریافت کنید. در مورد این بازخوردها و فیدبک‌ها در فضای مجازی برای ما بگویید؟
شبنم پرسپولیسی: اکثر بازخوردها مثبت بود و بعضا شجاعت ما را تحسین می‌کردند اما اینجا می‌خواهم در مورد افرادی که کامنت منفی دادند صحبت کنم  که اکثر این افراد خانم بودند و  تعجبم اینجا بود که این سوال را مطرح می‌کردند که مگر مشکل ما رفتن به استادیوم است ما مطالبات مهم تری داریم. بله من هم قبول دارم که شاید مطالبات مهم تر از استادیوم رفتن وجود داشته باشد اما الان چیزی که ذهن من را مشغول کرده و مورد علاقه من بود استادیوم رفتن بود و به همین موضوع پرداختم. من می‌گویم از کوبیدن هم دست برداریم عربستان هم از ما جلو زد.
+اگر صحبت پایانی دارید در خدمت شما هستیم
شبنم پرسپولیسی: از همه کسانی که از من حمایت کردند تشکر می‌کنم چه خانواده عزیزم که موافقت کردند من به خواسته قلبی خودم برسم  و هم حمایت کسانی که بعد از رفتنم باعث دلگرمی‌من بودند.موضوع بعدی که میخواهم به آن اشاره کنم خیلی از این کامنتها این مدت این بود که کسی که به ورزش علاقه مند هست می‌تواند برود و بازیهای بانوان را تماشا کند.این غیر منصفانه ترین حرفی است که می‌توان به یک خانم علاقه مند زد. مگر می‌شود گفت وقتی لیورپول را دوست داری برو بازی بانوانش را تماشا کن؟یک تیم ورزشی می‌تواند میلیون‌ها هوادار داشته باشد و علاقه به یک تیم هیچ ارتباطی با جنسیت فرد ندارد. من شخصا بارها فوتبال و فوتسال بانوان را تماشا کردم اما به عنوان هوادار تیم پرسپولیس و تیم ملی  دوست دارم بازی این دو تیم را از نزدیک ببینم. نیمی‌از افراد جامعه بانوان هستند و امیدوارم تمام مسئولینی که می‌توانند اقدامی‌کنند.خیلی وعده‌ها به ما داده شده است در همین ورزشگاههایی که ورود ما به آنها ممنوع است
+از اینکه وقت خودتان را در اختیار پایگاه خبری صدای معتمد قرار داید از شما سپاسگزارم
شبنم پرسپولیسی: خواهش میکنم من هم از اینکه به این موضوع پرداختید و وقت خود را در اختیار من قرار دادید از شما ممنونم
شبنم پرسپولیسی از ورودش به استادیوم غدیر می‌گوید + صوت و عکس
شبنم پرسپولیسی از ورودش به استادیوم غدیر می‌گوید + صوت و عکس

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید