سیانکی: هرگز روی موج‌سوار نمی‌شوم که مردمم را فریب دهم

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- محمد سیانکی گزارشگر بازی ایران- بوسنی در پاسخ به اینکه آیا یک گزارشگر فوتبال می‌تواند نظرات شخصی را خود را ابراز کند؟ گفت: از کوزه همان برون تراود که در اوست. من به‌عنوان یک گزارشگر راوی یک اتفاقی هستم که مردم در حال تماشای آن هستند. فوتبال درست یا غلط پدیده‌ای است که اکثر مردم به خودشان اجازه اظهارنظر می‌دهند ولی درهرصورت نظرات افراد متخصص باکسانی که به‌صورت تفریحی به فوتبال می‌پردازند خیلی تفاوت دارد و من موظفم که برای آن دسته از افراد هم گزارش کنم.

محمد سیانکی اظهارکرد: ضمن این‌که این موضوع را هم فراموش نکنیم که مردم ما دوست دارند آن چیزی که خودشان می‌پسندند را گزارش کنیم و این خیلی آفت بدی است. برای مثال این وقتی دو تیم استقلال و پرسپولیس بد بازی می‌کنند آیا منِ گزارشگر حق ندارم بگویم آن‌ها دارند بد بازی می‌کنند. من پی هجمه‌هایی را که به‌واسطه این‌گونه اظهارات مطرح کرده‌ام را به تنم مالیدم اما هرگز روی موج‌سوار نمی‌شوم که مردمم را فریب دهم.

سیانکی تصریح کرد: به‌هرحال من هم در خدمت اساتیدی در حال کسب تجربه هستم و صرفاً گزارشگری نیستم که بخواهم اطلاعات شخصی یک بازیکن را در بیاورم و معتقدم که دوره این‌گونه گزارشات گذشته است. متأسفانه هنوز این نوع دیدگاه وجود دارد که هیچ اثر مثبتی را هم در جامعه که نگذاشت بلکه باعث ورود اطلاعات اشتباهی هم در فوتبال ما شد. در کل باید بگویم من دوست ندارم خودم را اول فریب دهم، سپس مردمم را و بعد از آن مخاطبم را.

سیانکی گفت: من هیچ‌وقت فوتبالی را که در آن مالکیت توپ را به حریفت می‌سپاری و تنها دلت را به چند ضد حمله خوش می‌کنی را نمی‌پسندم. من معتقدم مردم به‌این‌علت فوتبال را به سایر ورزش‌های دیگر ترجیح می‌دهند که در آن هیجان وجود دارد، اما اگر قرار باشد با یازده نفر بخواهیم در زمین دفاع کنم و نتیجه بگیریم و سپس بخواهیم به این طریق آمارم را افزایش دهیم، شاید هرکسی بتواند از پس‌ازاین کار بربیاید و این در حالی است که قاطبه علاقه‌مندان به فوتبال در ایران علاقه‌ای به ارائه این شکل از فوتبال ندارند حتی اگر مربیان بزرگی هم مثل دیگو سیمئونه این نوع فوتبال را ارائه دهند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید