سکته ی مغزی آماده نمایش می‌شود

اخبار هنری پایگاه خبری صدای معتمد -فیلم سینمایی سکته ی مغزی به نویسندگی و کارگردانی پوریا ضیایی و تهیه کنندگی داریوش موحد تا چندی دیگر آماده ی نمایش می‌شود.

سکته ی مغزی یک فیلم اجتماعی است که با رویکردی متفاوت به مشکلات زنان و جوانان در جامعه نگاه می‌کند.

این فیلم که برای بخش هنر و تجربه در سینمای ایران ساخته شده تجربه ای متفاوت است که باید به تیم سازنده اش تبریک گفت و جسارت کارگردان جوان بیست و ساله و تهیه کننده اش را ستود.

فیلم سکته ی مغزی قصه ی کارگردانی را روایت میکند که سالهاست مسافر کشی می‌کند و فیلم نمی‌سازد و همسرش سیما به همین دلیل قصد جدایی از او را دارد،آقای کارگردان سعی می‌کند هرطور شده در روز جدایی از همسرش فیلمش را بسازد اما این تمام ماجرا نیست.

فیلم تفاوتهای بسیاری با دیگر آثار تولیدی در سینمای ایران دارد.ساخت فیلم سینمایی فقط با یک گوشی موبایل بدون نورپردازی بدون حضور تصویر بردار و صدابردار قابهای نامتعارف و کارگردانیِ طراحی نشده و استفاده از مردم شهر به عنوان بازیگر بخشی از تفاوتهای سکته ی مغزی است که این فیلم را به عنوان یک اثر تجربی از دیگر آثار سینمایی متمایز می‌سازد.

فیلمی‌که به دلیل نداشتن تجهیزات مرسوم سینمایی عدم استفاده از بازیگران به نام و به جای آن معرفی بازیگران جوان و بدون حضور عوامل سازنده ی یک فیلم به جز بازیگران و کارگردان ساخته بشود مشخص است که هزینه ی تولید آن بسیار پائین است و این کاهش هزینه ی تولید میتواند در نوع خود جذاب و راه نجاتی باشد برای سینمای مستقل این روزها.

بازیگران فیلم سکته ی مغزی مهدی مهری، شیما پروهان، سحر قدسی، محمد شهبازی، مریم کریمی‌، حامد ملازاده، بابک کریمی‌، محسن نایب، ایمان میرهاشمی‌، سما راد، یوسف موسوی می‌باشند.

تدوین و صداگذاری فیلم سکته ی مغزی را امیر موحد انجام داده، آهنگساز سکته ی مغزی  پدرام معصوم است و طراح پوستر این اثر بر عهده ی محمد شمس الدین باوفا می‌باشد.

اسلامعلی کوچکی به عنوان مدیر روابط عمومی‌و  موسسه هنر و سینما مجری طرح بوده اند.

زهرا جامی‌به عنوان مدیر تولید،داریوش موحد  تهیه کننده و پوریا ضیایی نویسنده و کارگردان فیلم سکته ی مغزی هستند.
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید