سپهرزاد: ورزشکاران دوومیدانی درآمد خاصی از رشته خود ندارند

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- هادی سپهرزاد کارشناس دوومیدانی در مورد رقابت برخی از ورزشکاران در چندین ماده از مسابقات قهرمانی باشگاه‌ها گفت: یکی از دلایل ورزشکاران از این کار کمک به تیم خود و دیگری کسب درآمد بیشتر است.

هادی سپهرزاد اظهارکرد: سال گذشته این کار را تایید نمی‌کردم چون برخی از ورزشکاران مسابقات جهانی را پیش رو داشتند اما اکنون چون هیچ مسابقه‌ای پیش رو نیست، مشکلی ندارد. ورزشکاران باید درآمدی داشته باشند تا هزینه‌های خود را پرداخت کنند.

او در ادامه افزود: اگر مدیری هم به دنبال بهبود شرایط دوومیدانی باشد، باز هم از پس همه ورزشکاران برنمی‌آید چون دوومیدانی خیلی گسترده است و قطعا فدرسیون نمی‌تواند حتی ۴۸ زن و مرد اول را حمایت کند.

سپهرزاد ادامه داد: چه برسد به ورزشکارانی که دوم و سوم هستند، چون این عدد به حدی بزرگ است که از توان حمایت فدراسیون خارج می‌شود در نتیجه متاسفانه ورزشکاران باید از پس مخارج خودشان بربیایند.

وی در مورد نتایج به دست آمده در دومین مرحله از مسابقات دوومیدانی قهرمانی باشگاه‌های کشور گفت: با توجه به شرایط حاکم بر دنیا و ایران نمی‌توانیم نتایج را آنالیز کنیم؛ ورزشکاران ما مدت طولانی تمرین نداشتند، هنوز استادیوم‌های برخی استان‌ها مثل خرم‌آباد بسته است، مسابقه‌ای پیش رو نداریم و فدراسیون یک سال است که با سرپرست اداره می‌شود، بنابراین نباید از ورزشکارانمان انتظار خاصی داشته باشیم.

کارشناس دوومیدانی اضافه کرد: با این حال در برخی رشته‌ها مثل پرتاب وزنه، پرتاب دیسک و دوی ۴۰۰ با مانع رکوردهای قابل قبولی ثبت شد. به طور کلی نتایج با توجه به شرایط موجود جامعه قابل قبول است اما بعد از برطرف شدن این بیماری باید فکر و برنامه‌ریزی خاصی داشته باشیم تا شرایط بهبود پیدا کند.

سپهرزاد گفت: در حال حاضر لیگ باشگاه‌ها تنها منبع درآمد ورزشکاران است چون در چند سال اخیر حقوق مربیان و ورزشکاران ملی‌پوش و مستعد قطع شد. خوشبختانه بودجه باشگاه‌ها امسال به طرز شگفت انگیزی ارتقا پیدا کرده و قراردادها با حضور تیم‌های پلیمر خلیج فارس، سپاهان اصفهان، دانشگاه آزاد و مس کرمان نسبت به سال گذشته بهتر شده است، بنابراین ورزشکاران درآمد حاصل از این راه را برای مسابقات آینده خود هزینه می‌کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید