سوری‌ها معترض به میزبانی ایران در مرحله انتخابی جام جهانی قطر 2022

دور نهایی از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، از چند روز دیگر به صورت رسمی‌آغاز می‌شود و تیم ملی ایران در نخستین بازی خود در این رقابت‌ها، روز پنج شنبه ۱۱ شهریور در استادیوم آزادی میزبان سوریه است و حالا مسئولین فدراسیون این کشور نسبت به میزبانی ایران اعتراض کرده اند.

ابراهیم ابا زید دبیر فدراسیون فوتبال سوریه در گفتگو با صفحه یوتیوبی لطفی پرس درخصوص آمادگی تیم ملی سوریه برای حضور در مرحله انتخابی جام جهانی گفت: ما به کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه ای ارسال کرده و در آن نسبت به برگزاری بازی‌هایمان در اردن، بدون حضور تماشاگران اعتراض کرده ایم.

او ادامه داد: ما خواستار حضور هواداران در ورزشگاه‌ها با همکاری فدراسیون فوتبال اردن هستیم. ممکن است که ورود تماشاگران به ورزشگاه برای دیدن دیدارهای تیم ملی سوریه تحت شرایط خاص بهداشتی تأیید شود.

دبیر فدراسیون فوتبال سوریه درخصوص تقابل با ایران در تهران نیز گفت: ما اعتراض رسمی‌خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ارسال کرده ایم و خواستار تغییر محل برگزاری دیدار با ایران شده ایم. علت این امر نیز نبود فناوری VAR در تهران است. علاوه بر این، خطرات اپیدمی‌ویروس کرونا در ایران در حال گسترش است و ما منتظر پاسخ از سوی AFC و فیفا هستیم!

ابراهیم ابا زید همچنین در پایان مدعی شد که ممکن است اعتراض آنها ثمر بخش شده و مکان برگزاری بازی ایران و سوریه تغییر کند. او گفت: ما اعتراض خود را ارسال کرده ایم و هر لحظه ممکن است پاسخ آن مبنی بر تغییر محل برگزاری این بازی از تهران به یک کشور بی طرف به دست ما برسد. ما آماده تغییر مکان برگزاری دیدار با ایران هستیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید