سهراب بختیاری زاده و استقلال

مدافع اسبق استقلال، سهراب بختیاری زاده، در گفت‌وگویی در خصوص قهرمانی بدون باخت استقلال و با ثبت رکوردهای مختلف، اظهار داشت: در ابتدا وظیفه دارم به مردم داغدیده و شریف آبادان تسلیت بگویم. نباید احساس کنیم همه چیز تمام شده، چون خبر دارم که برخی به دنبال عزیزانشان هستند و به نوعی آن‌ها مفقود شده‌اند. نباید خانواده‌های داغدیده را فراموش کنیم. امیدوارم چنین اتفاقی دیگر برای مردم عزیزمان تکرار نشود.

وی افزود: بعد از چندسال به خصوص برای طرفداران مهم بود که تیم قهرمان شود و خوشبختانه این اتفاق افتاد. البته در کنار قهرمانی رکوردهای زیادی زده شد. به عنوان مثال کم گل خوردند و باختی نداشتند. بعد از آمدن مصطفی آجورلو استقلال به ثبات رسید. عملکرد مدیریت به گونه‌ای بود که روی عملکرد تیم در همه بخش‌ها تاثیر مثبت داشت. این نشان داد که استقلال در سال‌های گذشته اگر نمی‌توانست قهرمان شود، شرایط خوبی نداشت و دچار مشکلات زیاد بود، بخش عمده آن به عدم ثبات به خصوص در مدیریت باشگاه مربوط می‌شد.

مدافع اسبق استقلال تصریح کرد: اما الان شرایط خوبی دارد. امیدوارم این قهرمانی باعث شود استقلال در ادامه اشتباهات سال‌های گذشته را تکرار نکند و به دنبال اهداف بزرگ تری باشد. در کنار آن فکر نکند همه چیز تمام شده و قهرمانی را برای فصل بعد با خودش حمل کند. فصل بعد صددرصد برای تیم بسیار سخت‌تر است. باید خیلی قوی‌تر برنامه ریزی و سازماندهی داشته باشند تا برای فصل بعد بهتر آماده شوند.

بختیاری زاده در مورد اینکه هواداران انتظار دارند این قهرمانی تکرار و در آسیا هم نتایج خوبی کسب شود، گفت: اینکه استقلال هر فصل برای قهرمانی بسته و آماده شود، هدفی طبیعی است. به هرحال این تیم سابقه بزرگی در ایران آسیا دارد. عجیب نیست که بخواهیم هر فصل برای قهرمانی بجنگند ولی اگر از الان و به خصوص بعد از رفتن فرهاد بخواهیم این تفکر را جا بیندازیم، کار را برای هر مربی سخت می‌کند. باید خواسته‌مان منطقی باشد.

14010310000991 Test NewPhotoFree

وی افزود: طرفداران و پیشکسوتان و دوستداران استقلال بیشتر از اینکه به دنبال این باشند بار روانی و سنگینی را برای کادرفنی جدید و بازیکنان ایجاد کنند، به دنبال این باشند که تیم استقلال به شکل یک قهرمان برای فصل جدید آماده شود.شکل تیمی، برنامه ریزی و سازمان درست مهم تر است. در فوتبال ممکن است همه شاخصه‌ها را در نظر بگیرید و همه آیتم‌های حرفه‌ای را داشته باشید ولی قهرمان نشوید. با اینحال حتی اگر قهرمان نشود، چیزی از ارزش‌های تیمی که درست تلاش کرده و برنامه ریزی درستی داشته، کم نمی‌شود.

مدافع اسبق آبی‌ها در مورد جدایی فرهاد مجیدی و اینکه برخی معتقدند بهتر بود با تیمی که خودش جمع کرده به کارش ادامه می‌داد، گفت: ماندن و کارکردن یا رفتن و استعفا دادن، تصمیمات شخصی است. من نمی‌توانم در مورد تصمیمات شخصی یک بازیکن یا مربی صحبت کنم. چیزی که مسلم است؛ عملکرد خیلی خوب برای یک فصل بود. بهتر بود که کادرفنی می‌ماند و راهش را ادامه می‌داد اما به هرحال او تصمیم گرفت برود و امیدوارم در تیم جدیدش موفق باشد.

وی افزود: با همه احترامی که برای نام‌ها و ستاره‌ها قائلم، همه بازیکنان و مربیان سال‌هاست که می‌آیند و می‌روند. چیزی که ماندگار و از همه مهمتر است، نام باشگاه استقلال و طرفداران دلسوزش که واقعا تیم را دوست دارند، هستند. این‌ها در تاریخ باشگاه ماندگار هستند. باشگاه استقلال از امروز باید قهرمانی فصل گذشته را فراموش کند. اعضای باشگاه و تیم باید به شکل حرفه‌ای و درست خودشان را برای فصل بسیار سختی که پیش رو دارند، آماده کنند. اگر نتیجه با قهرمانی همراه شود، بسیار عالی است. اگر هم نشود نباید این مساله مثل پتکی بر سر مربی جدید خرد شود که چرا تیم دوباره قهرمان نشد. این منطقی نیست ولی باید شرایط را فراهم کنیم تا در محیطی آرام و فضایی حرفه‌ای بتوانند برای قهرمان شدن تلاش کنند. مسیر تلاش کردن برای قهرمانی خیلی مهمتر از قهرمانی است.

بختیاری زاده در خصوص مطرح شدن نام استراماچونی و لچسکو به عنوان گزینه‌های خارجی و جواد نکونام به عنوان گزینه ایرانی برای هدایت تیم در فصل جدید، عنوان کرد: آجورلو به اندازه کافی در فوتبال بوده و تجربه دارد. اجازه بدهیم مدیریت باشگاه بتواند در آرامش بهترین تصمیم و انتخاب را داشته باشد. به هرحال او اهداف و برنامه‌هایی برای استقلال دارد که ما از جزئیات آن‌ها خبر نداریم. مهم این است که استقلال با حفظ ثبات خودش، برای اهداف بزرگ تر، سخت تر کار کند.

وی در خصوص اینکه تنها مطرح شدن نام نکونام باعث فعالیت برخی جریانات در فضای مجازی و ایجاد دو دستگی شده، گفت: این شرایط به هیچ عنوان نمی‌تواند به آینده استقلال کمک کند. فرهاد هم وقتی برای فصل گذشته انتخاب شد، مخالفین و موافقینی داشت. ممکن بود حتی قهرمان نشود اما بعد از قهرمانی همه تایید کردند که بهترین انتخاب بود. کسی نمی‌دانست استقلال حتما در آخر فصل قهرمان می‌شود. یک طرف فوتبال کام شیرین و طرف دیگر آن ناکامی است. باید این را قبول کنیم. باید اجازه بدهند مدیرعامل باشگاه در شرایطی آرام و با تمرکز بتواند بهترین انتخاب را داشته باشد.

مدافع اسبق استقلال گفت: آجورلو سال‌ها در فوتبال بوده و در تیم‌های بزرگی مانند پاس حضور داشته، به اندازه کافی این شرایط را دارد که بهترین انتخاب را داشته باشد. بازی کردن با اسم‌ها فقط چند دستگی ایجاد می‌کند. چند دستگی در سال‌های گذشته باعث تخریب استقلال شده، هر عزیزی چه خارجی چه ایرانی بیاید، باید همه مجموعه از او حمایت کنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیشنهاد صدای معتمد :
بستن
دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید