سلیمانی: داوری بازی استقلال و پرسپولیس استرس زا است

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- حیدر سلیمانی کارشناس داوری فوتبال ایران در خصوص داوری دیدار استقلال و پرسپولیس گفت: داوری چنین بازی‌‌‌های حساسی استرس زا و حساست و مهارت خودش را می‌طلبد.

حیدر سلیمانی بابیان اینکه خوشبختانه حاشیه و اعتراضات آنچنانی در این بازی رخ نداد، اظهار کرد: تا الان حیدری خوب قضاوت کرده و به همه صحنه‌ها مسلط بوده است.

سلیمانی در مورد خطایی که روی فرشید اسماعیلی انجام شد و استقلالی‌ها معتقد به خطای پنالتی بودند گفت:‌ در این صحنه خطایی اتفاق نیفتاد چون بازیکن استقلال(فرشید اسماعیلی) خودش را روی پای بازیکن پرسپولیس انداخت تا از داور خطا بگیرد اما خوشبختانه داور فریب نخورد.

کارشناس داوری فوتبال ایران در خصوص جر و بحث سیدجلال حسینی با داور مسابقه گفت: با توجه به حساسیت اینگونه بازی‌ها ممکن است بازیکنان گفت‌وگویی هم با داور انجام بدهند و حتی ممکن است صدایشان را هم بالا ببرند اما این به منزله توهین به داور نیست و نیاز به کارت زرد در این صحنه نبود.

وی در مورد چند صحنه که خطاهایی انجام شد و بازیکنان دو تیم معتقد بودند داور باید به بازیکن خاطی کارت زرد بدهد،‌عنوان کرد: یک صحنه خطا روی دیاباته بود که بازیکنان استقلال معتقد بودند باید داور کارت زرد بدهد و یک صحنه هم پشت محوطه جریمه استقلال بود که روی بازیکن پرسپولیس خطا شد در این صحنه‌ها چون شدت خطا زیاد نبود و به خاطر حساسیت بالای بازی داور کارت زرد نداد.

او در مورد زمین افتادن علی علیپور در محوطه جریمه استقلال اظهار داشت: این صحنه یک جدال برای تصاحب توپ بود و تصمیم داور درست بود. در این مواقع هرکه زور بیشتری داشته باشد توپ را تصاحب می‌کند و خطا محسوب می‌شود.

سلیمانی تصریح کرد: در صحنه خطا روی بازیکن پرسپولیس پشت محوطه جریمه استقلال چون جلوگیری از خطا نبود و همانطور که گفتم شدت خطا هم بالا نبود به همین خاطر داور کارت زرد نداد. در اینگونه بازی‌‌ها داوران شدت خطا را بالا می‌برند تا بازیکنی را دو کارته نکنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید