سلیمانی: جامعه داوری چند بار باید از یک سوراخ گزیده شود؟

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد- یدالله سلیمانی داور بازنشسته فوتبال ایران در مورد خبر احتمال بازگشت فریدون اصفهانیان به ریاست کمیته داوران گفت: کمیته داوران نباید میز و صندلی در فدراسیون داشته باشد بلکه باید ناظر بر حسن اجرای مصوبات خود باشد و این دپارتمان داوری است که باید کارها را اجرا کند.

یدالله سلیمانی اظهار کرد: در لیگ‌های گذشته که من به عنوان ناظر در فوتبال حضور داشتم گاهی اوقات می‌دیدم اصفهانیان سه مسابقه به عنوان ناظر داوری به میدان می‌رود.

سلیمانی ادامه داد: متأسفانه کمیته داوران در زمان ریاست او به طور جمعی اداره نمی‌شد وظیفه کمیته داوران این است که سیاست‌‌گذاری‌های کلی داوری را تعیین کند و برای ابلاغ آن را به دبیرکل می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه جامعه داوری چند بار باید از یک سوراخ گزیده شود، ابراز کرد: آقای اصفهانیان آدم بسیار تک‌رویی است و به قول برخی دوستان خودش سانتر می‌کند، سر می‌زند و هم دروازه‌بان است.

این پیشکسوت داوری با انتقاد از یکی دیگر از روسای کمیته داوران گفت: هدایت ممبینی هم عملکرد خوبی در کمیته داوران نداشت. مثلا وقتی در یک هفته از مسابقه لیگ‌ها معترض می‌شدند او می‌گفت هنوز گزارش ناظر به دست‌مان نرسیده است.

وی با تاکید بر اینکه انگار قرار بود گزارش نظارت داوری را در جوی آب بیندازند تا به خیابان سئول برسد، تصریح کرد: اصلاً اینگونه نیست ناظران از طریق تبلت و آنلاین گزارش خود را ارائه می‌کنند.

او با اشاره به اینکه به نظر من اکنون که اسماعیل صفیری که سرپرست کمیته داوران است باید به او اجازه بدهیم تا به فعالیتش ادامه دهد، یادآورشد: مگر با ۶ ماه کار کردن می‌توان در مورد عملکرد صفیری قضاوت کرد؟ او یکی از کمک‌داوران برجسته فوتبال ما در آسیا بود.

سلیمانی خاطرنشان کرد: به زبان انگلیسی مسلط است و می‌تواند به جامعه داوری کمک کند. بازگشت اصفهانیان به کمیته داوران یعنی عقب‌گرد؛ کاش به صفیری فرصت بدهند تا به فعالیتش ادامه دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید