سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به قطر برای جذب تماشاگران جام جهانی

ضرغامی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در حاشیه ستاد هماهنگی خدمات سفر که با حضور نمایندگان بیش از ۲۰ دستگاه تشکیل شد، گفت: از سفر هیأتی به سرپرستی خودش به قطر پیرو سفر اخیر رییس‌جمهور به این کشور خبر داد و اظهار کرد:  ما برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برنامه‌ریزی کرده‌ایم. قرار شد در رأس هیأت کاملی از ایران به قطر سفر کنیم تا پیگیری‌های لازم را در این‌باره داشته باشیم و ظرفیت‌هایی را که دولت قطر فراهم کرده است، فعال کنیم.

او گفت: جمعیت قابل توجهی از تماشاگران جام جهانی به قطر سفر می‌کنند که عمدتا جوان هستند. برای ما فرصتی استثنائی است. برای مراکز اقامتی جزایر ایران برنامه‌ریزی می‌کنیم. مناطق آزاد هم برنامه‌ریزی خوبی کرده است. فکر می‌کنم تا ۱۰ روز آینده یکی از وزرای قطر به کیش سفر می‌کند، آن‌جا جلسه‌ای  خواهیم داشت و هماهنگی‌ها را انجام می‌دهیم. قرار است ایرلاین‌های قطری با هماهنگی بیشتر وزارت راه و شهرسازی تعداد پروازها را در مسیر ایران افزایش دهند. سازمان هواپیمایی کشوری و خطوط پروازی داخلی نیز برنامه‌ریزی ویژه خواهند داشت. دنبال این هستیم از جزایر و مناطق آزاد برای تماشاچی‌های خارجی استفاده کنیم، چون هم ارزان‌تر تمام می‌شود و هم جذابیت‌های خود را دارند. مسافرانی از سراسر دنیا به قطر می‌آیند که بخشی از اقامت خود را در جزایر ما می‌توانند داشته باشند.

ضرغامی همچنین گفت: از همه جای دنیا برای جام جهانی می‌آیند و خیلی‌ها علاقه‌مندند از ایران بازدید کنند. جاذبه‌های تاریخی، اکوتوریسم و بسیاری از مزیت‌های نسبی گردشگری ایران الان مورد توجه و علاقه مردم دنیا است. برای همین هماهنگی‌هایی صورت گرفته که در آن مقطع تسهیلاتی برای ویزا ایجاد شود که تا این‌جا هماهنگی خوبی با بخش کنسولی وزارت خارجه شده و کار خوب جلو رفته و ان‌شاءالله در آن مقطع استثنائی، ایران را خوب به دنیا معرفی کنیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید