سردار آزمون ؛یک بازی و شکستن دو رکورد

سرویس ورزشی پایگاه خبری صدای معتمد – سردار آزمون با دو گلی که درفصل جدید لیگ روسیه به ثمر رساند، بالاتر از قوچان‌نژاد، بهترین گلزن ایرانی در لیگ‌های اروپا شده است.

آزمون در سومین هفته لیگ روسیه با زدن گل زودهنگام خود توانست دو رکورد جدید به نام خود ثبت کند.

در حالی که توجه اکثریت به گل ثانیه ۱۱ سردار می باشد  که سریع‌ترین گل تاریخ باشگاهش  را به ثمر رسانده، سردار آزمون به یک رکورد فردی دیگر هم رسیده است.

سردار آزمون با دو گلی که در فصل جدید لیگ روسیه زد، از دیگر بازیکن ملی پوش ،رضا قوچان‌نژاد پیشی گرفت و بهترین گلزن ایرانی در لیگ‌های سطح اول اروپا شد.

آزمون در اولین فصل حضورش در لیگ روسیه، ۴ گل زد. در لیگ ۲۰۱۴-۱۵ افت کرد و فقط یک گل زد. سپس به روستوف رفت و در طی سه فصل به ترتیب ۳، ۹ و ۷ گل به ثمر رسانده بود. سردار به روبین کازان برگشت و در دو فصل مجموعا ۹ گل زد. سردار آزمون در اولین فصل حضور در زنیت هم ۹ گل به ثمر رساند و با دو گلی که در فصل جدید زد، با ۴۴ گل زده بهترین گلزن ایرانی در سطح اول لیگ‌های مختلف شده است.

هر چند که هیچ بازیکن ایرانی به اندازه رضا قوچان‌نژاد در اروپا گل نزده است، ولی گوچی سال‌های زیادی از فوتبالش را در لیگ سطح پایین‌تر حضور داشت و گل‌هایش در لیگ دو بود. سنت ترویدنس اولین تیم قوچان‌نژاد در سطح اول لیگی اروپایی بود که در آن موفق به ثبت گل شد. گوچی در آن فصل ۱۱ گل زد. سپس در دو فصل حضور در استانداردلیژ هم ۲ گل زد. گوچی به هیرفین برگشت و به ترتیب ۱۹ و ۸ گل به ثمر رساند. ۲ گل در اپول در فصل گذشته مجموع گل‌های او در لیگ‌های سطح اول اروپا را به عدد ۴۲ رساند.

بجز سردار آزمون دیگر گلزنان برتر ایرانی در سطح اول فوتبال اروپا علیرضا جهانبخش، وحید هاشمیان و اشکان دژاگه هستند. علیرضا جهانبخش به جز یک فصل، در همه سال‌های حضورش در اروپا در لیگ سطح اول بازی کرده است.

جهانبخش با نایمخن ۵ گل و ۳۴ گل هم در مجموع سه فصل حضورش آلکمار زده بود. هاشمیان ۲۹ گل با بوخوم و ۹ گل هم با هانوفر به ثمر رسانده بود. اشکان دژاگه هم ۲۴ گل زده بود. ضمن اینکه علی دایی آقای گل بازی‌های ملی تاریخ هم ۲۲ گل در بوندسلیگا به ثمر رسانده بود.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید