معضل عدم پرداخت مالیات ؛ ۳۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در سال

رئیس سازمان مالیاتی کشور با بیان «سالانه حداکثر ۳۰هزار میلیارد تومان در کشور فرار مالیاتی داریم» گفت: در ۶ماه گذشته ۴۰هزار میلیارد تومان مالیات از مؤدیان اخذ شده است.

سرویس اقتصادی پایگاه خبری صدای معتمد -سید کامل تقوی‌نژاد در جمع خبرنگاران در کاشان ضمن اشاره به اهداف سفر خود و هیئت همراه به کاشان گفت: مالیات یکی از تأمین‌کنندگان بودجه کشور است و لذا به‌عنوان یک موضوع مهم در اقتصاد مقاومتی مطرح شده است.

معاون وزیر اقتصاد و امور دارایی پرداخت مالیات را برای توسعه کشور امری لازم و واجب دانست و افزود: اعتماد به مردم با توجه به شرایط اقتصادی فعلی باید مورد توجه قرار گرفته و تعامل با مردم، تسریع در ادامه خدمات و تسهیل در امر اخذ مالیات نیز از موضوعات مورد بحث و بررسی بود.

رئیس سازمان مالیاتی کشور ضمن یادآوری بخشودگی جرایم و تقسیط مالیاتهای پرداختی توسط ادارات آن شهر خاطرنشان کرد: طی شش ماه گذشته ۴۰ هزار میلیارد تومان پرداختی مالیاتی و هشت هزار میلیارد تومان نیز عوارض ویژه شهرداری‌ها اخذ شده است.

معضل عدم پرداخت مالیات ؛ ۳۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در سال
معضل عدم پرداخت مالیات؛ ۳۰هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در سال

تقوی‌نژاد با بیان اینکه ۳۸ درصد بودجه کشور با استفاده از مالیات تأمین می‌شود، تصریح کرد: طبق آمارها بین ۱۴ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان با توجه به اقتصاد زیرزمینی، قاچاق، عدم شفافیت اقتصادی و غیره فرار مالیاتی وجود دارد.

وی راجع به کسب اطلاعات و تجهیز ادارات مالیاتی مناطق ابراز کرد: با استفاده از امکانات به کار گرفته شده توانستیم در سال گذشته ۵هزار میلیارد تومان مالیات از محل فرار مالیاتی جذب کنیم و به خزانه کشور واریز شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
logo-samandehi

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می‌شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید